Napoved objave javnega razpisa »Javni razpis za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru –študijsko leto 2024/2025«

Obveščamo vas, da bo Univerza v Mariboru predvidoma v drugi polovici meseca julija 2024 na svoji spletni strani www.um.si objavila »Javni razpis za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru – študijsko leto 2024/2025«. Javni razpis ne bo vseboval večjih sprememb pogojev in meril pri ocenjevanju vlog, kot jih je določal Javni razpis za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru – študijsko leto 2023/2024. Senat UM je na svoji redni seji dne 28. 5. 2024 tudi že potrdil Merila za ocenjevanje vlog na Javnem razpisu za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru.

Razpis bo namenjen študentom, ki:

·           bodo v študijskem letu 2024/2025 vpisani v 1., 2., 3. ali 4. letnik doktorskega študija in so med študijem redno napredovali v višji letnik;

·           še nimajo pridobljene ravni izobrazbe, ki ustreza ravni izobrazbe, pridobljeni po doktorskih študijskih programih tretje stopnje;

·           iz javnih sredstev še nikoli niso imeli sofinanciranega študija po študijskih programih za pridobitev doktorata znanosti ne glede na to, na kateri instituciji so študirali in ne glede na to, ali so doktorski študij končali ali ne;

·           imajo izbranega mentorja.

V nadaljnji izbor se bodo uvrstili prijavitelji, ki bodo po Merilih za ocenjevanje vlog na Javnem razpisu za sofinanciranje doktorskega študija študentov UM zbrali skupaj najmanj 21 točk. Pogoj »nima oz. še nikoli ni imel sofinanciranega študija po študijskih programih za pridobitev doktorata znanosti iz javnih sredstev« ne velja za študente, ki so imeli v preteklih študijskih letih doktorski študij sofinanciran skladno z Javnim razpisom za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru. Ti študenti se lahko ponovno prijavijo na javni razpis, in sicer ob izpolnjevanju pogoja, da so redno napredovali v višji letnik.

Študenti, ki so bili v preteklih študijskih letih skladno z  Javnim razpisom za sofinanciranje doktorskega študija študentov Univerze v Mariboru rangirani med 10 % najvišje ocenjenih prijaviteljev, se po tem razpisu ne prijavljajo več za sofinanciranje doktorskega študija, saj so jim bila sredstva za kritje stroškov šolnine odobrena za vse letnike do konca doktorskega študija. Univerza bo za te študente preverila pogoj »redno napredovanje v višji letnik«.

Kandidatom, ki se nameravajo prijaviti na javni razpis, svetujemo, da spremljajo obvestila o razpisu na spletni strani moja.um.si. O razpisu bodo študenti obveščeni tudi preko referatov članic UM.