Volitve študentov v Senat PF UM

Datum objave: 26.02.2021 | Datum poteka: 15.03.2021

Obvestilo je poteklo!

Senat Pravne fakultete Univerze v Mariboru sestavlja 11 članov iz vrst visokošolskih učiteljev in znanstvenih delavcev. Skladno s 3. odstavkom 311. člena Statuta Univerze v Mariboru mora imeti Senat Pravne fakultete Univerze v Mariboru najmanj eno petino izvoljenih članov iz vrst študentov, kar pomeni, da se v Senat Pravne fakultete Univerze v Mariboru volijo 3 člani iz vrst študentov za mandatno dobo enega leta.

Pravico kandidirati oz. biti voljen ima vsak študent s statusom študenta Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Kandidaturo lahko vloži vsak študent, ki je vpisan v posamezni letnik, je absolvent ali podiplomski študent Pravne fakultete Univerze v Mariboru. Kandidat vloži svojo kandidaturo na predpisanem obrazcu za kandidaturo, ki je priloga tega sklepa (Obrazec) ter obvezno priloži originalno potrdilo o vpisu. Kandidaturo je treba oddati najkasneje do 5. 3. 2021 do 12. ure v zaprti kuverti v sprejemno pisarno Pravne fakultete Univerze v Mariboru, Mladinska ulica 9, 2000 Maribor s pripisom: »Kandidatura za člana Senata PF UM iz vrst študentov. Ne odpiraj!«.