Obvestila za študente

Razpis za pripravnike na SEU v Luksemburgu

Datum objave: 05.07.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Več o pripravništvu na: https://curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo2_7008/en/

There are two traineeship periods:
- from 1 March to 31 July (applications to be made between 1 July and 15 September of each year)

Najpogostejša vprašanja o vpisu in prijavi v dodiplomske programe za štud. leto 2019/2020

Datum objave: 21.05.2019 | Datum poteka: 31.12.2021

Dragi študenti in bodoči študenti Univerze v Mariboru.

Na Visokošolskem prijavno - informacijskem centru Univerze v Mariboru so za vas pripravili brošuro z zbranimi najpogostejšimi vprašanji o prijavi in vpisu v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe za študijsko leto 2019/2020.

Brošura je posodobljena v skladu s spremembami področne zakonodaje, pri vprašanjih pa so dodali tudi vire oziroma podlage, iz katerih odgovori izhajajo.

Brošura je objavljena tudi na spletni strani Univerze v Mariboru www.vpis.um.si v rubiriki Informativno gradivo.

Prehod mladih na trg dela

Datum objave: 11.03.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Ste študent s posebnimi potrebami in ste mlajši od 29 let?

Namen projekta Prehod mladih je reševanje problematike prehoda  mladih s posebnimi potrebami na trg dela. S projektom želijo s pomočjo usposobljenih strokovnih delavcev opolnomočiti mlade s posebnimi potrebami za lažji prehod iz izobraževanja na trg dela.

Ciljna skupina so mladi s posebnimi potrebami (do 29. leta), ki imajo:

• slepoto in slabovidnost oziroma okvaro vidne funkcije,
  • gluhoto in naglušnost,
  • govorno-jezikovne motnje,
  • gibalno oviranost,
  • dolgotrajno bolezen,
  • avtistične motnje ter
  • čustvene in

za katere se ugotavlja, da bodo imeli večje težave in ovire pri prehodu na trg dela in zaposlovanju. Prednost bodo imeli tisti mladi s posebnimi potrebami, ki že imajo odločbo o usmeritvi, s katero jih lahko delodajalci neposredno pri prehodu iz šole zaposlijo kot osebe s statusom invalida.

Ključni cilji projekta Prehod mladih so:

• pridobivanje kompetenc mladih s posebnimi potrebami in njihovo približevanje trgu dela,
  • spodbujanje socialne vključenosti mladih s posebnimi potrebami,
  • spodbujanje strokovnih delavcev v izobraževalnih institucijah in staršev oz. skrbnikov za čimprejšnjo aktivacijo mladih s posebnimi potrebami,
  • vzpostavljanje enotne zaposlitvene mreže za prehod iz šole na trg dela ter ozaveščanje in motiviranje delodajalcev za zaposlovanje mladih s posebnimi potrebami.

Če študirate na UM, se lahko obrnete za podporo na izvajalce, ki sodelujejo v projektu.

Več informacij o projektu najdete tukaj.

Pravo je ta pravo! Vpiši se na PRAV(N)O fakulteto Univerze v Mariboru

Datum objave: 15.02.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Vabljeni k ogledu kratkega predstavitvenega videa "Kaj smo počeli v študijskem letu 2017/2018".

Pravna fakulteta Univerze v Mariboru bo tudi v prihodnje v slovenskem in širšem prostoru proaktivna visokošolska institucija na področju posredovanja pravnih znanj ter združevanja pedagoškega in raziskovalnega dela, ki oblikuje v družbi cenjene in iskane diplomante prava.

Imamo zmagovalni potisk in zmagovalce nagradne igre "NAJ POTISK PRAV(N)IH MAJIC"

Datum objave: 13.02.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Spoštovani študenti.

H glasovanju "NAJ POTISK PRAV(N)IH MAJIC" se je odzvalo kar 73 študentov ter oddalo kar 45 glasov predlogu št. 1., z 20 glasovi sledi predloga št. 2 in le 8 glasov je dobila predloga št. 3.

Vsem sodelujočim se za pomoč iskreno zahvaljujemo, 3 študente pa bomo nagradili s potiskano majico Pravne fakultete Univerze v Mariboru. Nagrajenci bodo obveščeno po elektronski pošti. Čestitke zmagovalcem.

Študenti, ki bi radi nosili PRAVNO majico z novim potiskom, vljudno vabljeni k nakupu majice v našo Pravno bukvarno. S prodajo pričnemo v začetku meseca marca 2019.

Žrebanje nagrajencev: s pomočjo spletne strani random.org smo v generator vnesli število vseh sodelujočih (min. 1 in max. 73) ter trikrat stisnili gumb Generate. Tako smo prišli do treh (3) nagrajencev. Izžrebane so bile številke 5, 6 in 60. Pod vsako številko se skriva ime in priimek študenta.

Zakaj se prijaviti k študentskim projektom Po kreativni poti do znanja (PKP)?

Datum objave: 31.01.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Vez med podjetji in študenti ostaja tudi po končanih projektih, saj se marsikatero podjetje na podlagi dobre izkušnje s študenti odloči za podelitev kadrovske štipendije, opravljanje študijske prakse ali pripravo zaključnih del. Iz podatkov je razvidno, da veliko podjetij zaposli študente, ki so v sklopu projekta sodelovali z njimi, ali jih vključi v delo prek študentske napotnice, kar je dobro izhodišče za zaposlitev v prihodnje.

Študenti ne pozabite! Čedalje bolj so pomembni izkušnje, dodatna znanja in veščine, saj so potrebni za vstop na trg dela in pri ustvarjanju karierne poti.

Sveže ideje študentov dajejo nove rešitve za izzive in vprašanja, ki se pojavljajo v delovnem procesu in pri iskanju novih tržnih niš.

Vir: zloženka Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS