Strokovna delavnica AKTUALNA VPRAŠANJA DELOVNEGA PRAVA 2023

Dogodek je potekel!

KDAJ: četrtek, 16. marec in petek, 17. marec 2023
KJE: Moravske Toplice, Terme Vivat

Obveščamo vas, da bomo ponovno organizirali tradicionalno delavnico: »AKTUALNA VPRAŠANJA DELOVNEGA PRAVA«, ki bo potekala v četrtek in petek, 16. in 17. marca 2023 v Moravskih Toplicah v Termah Vivat.

Na delavnici bodo predstavljene novosti, ki jih tako za delavce kot delodajalce prinaša že sprejeti Zakon o zaščiti prijaviteljev, novi Zakon o varstvu osebnih podatkov, predlagane spremembe Zakona o evidencah na področju dela in socialne varnosti, prav tako pa bo obravnavana problematika nadomestila plače v času bolniške odsotnosti ter vprašanje letnega dopusta in sodne razveze pogodbe o zaposlitvi (oboje v luči najnovejše sodne prakse).

Strokovna delavnica bo tudi sicer potekala po ustaljenem konceptu (PROGRAM v prilogi), in sicer bodo prvi dan v dopoldanskem času predavanja, popoldne delo po skupinah (reševanje primerov), drugi dan pa bo okrogla miza z razpravo o odprtih vprašanjih.

Predavatelji, ki bodo nastopili na delavnici, so: dr. Katarina Kresal Šoltes, mag. Biserka Kogej Dmitrovič, dr. Etelka Korpič-Horvat, dr. Mojca Tancer Verboten, Aljoša Polajžar in dr. Darja Senčur Peček.

V praktičnem delu delavnice bomo vsa ta vprašanja, pa tudi vprašanje delovnega časa in druga aktualna vprašanja, obravnavali skozi praktične primere.

V kolikor imate v zvezi z delavnico kakršnokoli vprašanje, ga prosimo posredujte na elektronski naslov: darija.husar@um.si ali pokličite na 02 250 42 15 in z veseljem vam bomo odgovorili.

Veselimo se ponovnega srečanja z vami in vas lepo pozdravljamo.

Predstojnica Inštituta za delovna razmerja

in socialno varnost ter vodja programa:

Red. prof. dr. Darja Senčur Peček

>>>> PRIJAVA NA DELAVNICO

1. dan – četrtek, 16. marca 2023

Od 9.30 do 13.00 ure – PLENARNI DEL   (odmor med 11.00 in 11.15 uro)

1.  dr. Darja Senčur Peček

Delovni čas z vidika sodne prakse in zakonskih sprememb

2.  dr. Katarina Kresal Šoltes

Letni dopust z vidika ustavne in sodne prakse ter zakonskih sprememb

3.  mag. Biserka Kogej Dmitrovič

Sodna razveza pogodbe o zaposlitvi in višina denarnega povračila