SOUSTVARJAJ ŠTUDENTSKO GLASILO IUSTO IURE!

Datum objave: 02.03.2021 | Datum poteka: 20.03.2021

Obvestilo je poteklo!

Iusto Iure je bilten študentov prava, ki dopušča, da se ti strokovno izpopolnjujejo tudi izven študijskega procesa.

V prejšnji, jubilejni izdaji smo se spomnili uspehov naše fakultete, v novi številki Iusto Iure pa se bomo osredotočili na naše študente! Teme člankov bodo izhajale iz snovi predmetov, ki se jih učimo:

• Pravna zgodovina
  • Pravoznanstvo
  • Ustavno pravo
  • Rimsko pravo
  • Kazensko (materialno, procesno)
  • Prekrškovno pravo
  • Uvod v pravo eu
  • Delovno in socialno pravo
  • Družinsko in dedno pravo
  • Pravna terminologija
  • Stvarno pravo
  • Postopki zaradi insolventnosti
  • Obligacijsko pravo
  • Civilno procesno pravo
  • Mednarodno zasebno pravo
  • Gospodarsko pogodbeno pravo in avtonomni posli
  • Transportno pravo
  • Davčno pravo

• Pravo družb
  • Korporacijsko in koncernsko pravo
  • MJP in primerjalno pravo, transnacionalno pravo
  • Notranji trg EU
  • Postopki pred sodiščem EU
  • Upravno pravo
  • In ena ali dve aktualni temi po želji avtorja, npr. green deal, umetna inteligenca v pravu, epidemija (spremenjene okoliščine po OZ, zaprtje mej v luči notranjega trga EU itd.)

Članki so lahko napisani v slovenščini, angleščini, nemščini, hrvaščini ali srbščini. Obsegajo lahko približno 1-2 strani, tematika članka pa naj bo omejena na določeno poglavje posameznega predmeta (npr. ustavno pravo: tajnost glasovanja v parlamentu, stvarno pravo: fiduciarna cesija v praksi, ipd.).

Do petka, 19.3.2021 si izberi temo in pošlji okvirno vsebino svojega članka na naslov ziva.suta@student.um.si. Strokovna komisija bo izbrala najbolje predstavljeno vsebino članka.

Veselimo se tvojih predlogov!