Študentski projekt »Nevarnosti pravnih tveganj na spletu kot posledica pravne nepismenosti starejših« pod mentorstvom red. prof. dr. Suzane Kraljić

Datum objave: 09.03.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Marca 2023 se je na Pravni fakulteti UM pričel izvajati študentski projekt »Nevarnosti pravnih tveganj na spletu kot posledica pravne nepismenosti starejših«, ki poteka pod mentorstvom prof. dr. Suzane Kraljić, ob administrativni podpori Jasmine Klojčnik, ter Zavodom PROSUM. V sklopu projekta bodo študenti raziskovali spletna tveganja, katerim so še posebej izpostavljeni starejši (+65), za katere je značilna nižja splošna pravna pismenost kot pri mlajših generacijah. Študentje bodo pri tem raziskovali npr. tveganja povezan z mediji, potrošništvom, partnerstvom, zdravstvom, turizmom, financami, religijo, arhitekturo... V projektu, ki bo trajal tri mesece, bodo raziskovani tako teoretični kakor tudi praktični vidiki omenjenih tveganj, izvedena bo raziskovalna anketa ter podani predlogi, ki bi lahko doprinesli k izboljšanju pravne pismenost starejših. V projektu sodeluje osem študentov Asja Lešnik, Miha Červek, Iza Beširević, Onja Livič (PF UM), Sara Lazar (MF UM), Ajda Detiček (FGPA UM), Brin Pšunder (FERI UM) in Ana Kuhelj (FT UM).