Datum objave: 25.10.2022 | Datum poteka: 31.12.2030

Prof. dr. Suzana Kraljić in dr. Katja Drnovšek sta se udeležili 10. mednarodne konference družinskega prava, ki je potekala 20. in 21. oktobra 2022 v Mostarju (BIH). Prof. dr. Kraljić je na konferenci spregovorila na temo »Mater semper certa est – wirklich?«, dr. Drnovšek pa na temo »Legal status of same-sex partners in adoption procedure: recent developments in slovenian law«. Oba prispevka sta tudi objavljena v konferenčnem zborniku.

Namen obiska je bil tudi srečanje s kolegi Pravne fakultete Univerza Džemala Bijedića, s katerimi sodelujejo v bilateralnem projektu »Pravica otroka do preživnine – analiza problematike čezmejnih preživnin med Slovenijo in Bosno in Hercegovino«.