Datum objave: 21.10.2021 | Datum poteka: 31.12.2030

Pravna fakulteta UM je sodelovala pri izvedbi online skupnega naprednega študentskega seminarja na temo: 'Marriage, Cohabitation and Same-sex Unions in Slovenia, Croatia and Serbia'. Pri organizaciji seminarja so sodelovali tudi PF Univerze v Zagrebu (Hrvaška), PF Univerze v Novem Sadu (Srbija), Ferenc Madl Institute of Comparative Law, Budimpešta (Madžarska) ter Central European Professors' Network (Madžarska).

Študenti iz sodelujočih pravnih fakultet so predstavili pravne ureditve zakonske zveze, zunajzakonske skupnosti ter partnerskih zvez v nacionalnih ureditvah Slovenije, Hrvaške in Srbije ter pri tem ugotavljali podobnosti in raznolikosti pravnih ureditev.

Pod mentorstvom izr. prof. dr. Suzane Kraljić in asistentke Katje Drnovšek, so PF UM zastopali: Lina Širec, Mija Kozole, Hanna Karić, Naja Škarja, Vanesa Kozina, Nino Dotto, Ina Radolli, Lara Roškar, Maša Kočivnik, Sara Nanić, Jelena Popović, Maša Rauh.

Študentom PF UM čestitamo za odlično opravljene predstavitve!