Poletna šola Akademske mreže v podporo politike EU do Zahodnega Balkana

Datum objave: 12.09.2022 | Datum poteka: 31.12.2030

Med 4. in 11. septembrom 2022 je v makedonskem mestu Bitola potekala poletna šola Akademske mreže v podporo politike EU do Zahodnega Balkana (ANETREC) s poudarkom na regionalnem povezovanju (EU policy towards Western Balkans with emphasis on regional cooperation, based on reconciliation - results and challenges). Poletno šolo je organiziral Inštitut ISCOMET iz Maribora pod vodstom prof. emeritus dr. Silva Devetaka. Iz mariborske pravne fakultete so se poletne šole udeležili trije študenti: Živa Šuta, Matej Rožmarin in Jakob Hauptman, ki so imeli priložnost debatirati o aktualnih temah in priložnostih Zahodnega Balkana, od pravnih in političnih dilem širitve EU do vloge religije, manjšin, mirovnih sporazumov in migracij na Balkanu. Pri tem so spoznali profesorje in študente iz Hrvaške, Srbije, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Severne Makedonije, Kosova in Albanije.

Za to priložnost in izjemno izkušnjo se iskreno zahvaljujemo prof. emeritus dr. Silvu Devetaku,  prof. dr. Matjažu Tratniku in Francu Mlinarju.

Študenti Živa, Matej in Jakob