Na PF UM gostuje prof. dr. Marta Santos Silva iz Univerze v Minhu, Braga, Portugalska

Datum objave: 12.07.2022 | Datum poteka: 31.12.2030

Prejela je več raziskovalnih štipendij in priznanj, vključno s štipendijo za doktorat portugalske Fundacije za znanost in tehnologijo, štipendijo Universiteitsfonds Limburg (SWOL) in nagrado Europa 2008, ki jo je prejela za pomembne akademske dosežke v več državah članicah Evropske unije.
Marta Santos Silva od leta 2005 dela v akademskih in političnih vseevropskih projektih za harmonizacijo evropskega zasebnega prava in ima bogate mednarodne izkušnje s poučevanjem in akademskim upravljanjem. Pogledi in vpogledi, pridobljeni v njeni dosedanji karieri, so pripeljali do njene trenutne raziskovalne agende, ki združuje potrošniško pravo, digitalizacijo in študije trajnosti. Analizirala je potencial spodbud za spodbujanje okoljske trajnosti in kako vpliva na avtonomijo potrošnikov. Trenutno preučuje vrline esencializma za potrošnike in kako se potrošniška zakonodaja lahko in mora odzvati na ta alternativni trend potrošnje.