Monografija mag. Andreja Ferlinca, upokojenega vrhovnega državnega tožilca, je monografija iz prakse

Datum objave: 14.03.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Včeraj, 13. 3. 2023, je na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru potekala predstavitev monografije mag. Andreja Ferlinca. Monografija je plod njegovega strokovnega dela in življenjskih izkušenj.

Ob predstavitvi monografije je tekel pogovor o PRAVNI DRŽAVI, ki ga je moderiral izr. prof. dr. Borut Holcman. Ob avtorju so sodelovali tudi prof. dr. Iztok Simoniti, prof. dr. Janja Hojnik in prof. dr. Tomaž Keresteš.

Pravna država je sistem, je vrednota, ki pokriva tri področja in sicer področje univerzalne človeške dobrine, ki po besedah zgodovinarja E. P. Thomsona predstavlja "kulturni dosežek univerzalnega pomena". Pravne omejitve vlade so omejitve, ki jih ustvarjajo družba in njene politične institucije. Gre za formalno zakonitost, ki vedno sledi, kadar obstajajo omenjene pravne omejitve vladanja. In zadnje, kar je zelo pomembno, vladavina prava in ne človeka. Vse troje je odvisno od vsebine.

O tem so razpravljavci predstavili svoja stališča in jih argumentirano posredovali občinstvu in medijem.