Izšla je nova znanstvena monografija Evaluating Academic Legal Research in Europe

Datum objave: 26.04.2019 | Datum poteka: 31.12.2030

Izšla je nova znanstvena monografija na 460 straneh z naslovom Evaluating Academic Legal Research in Europe pri kateri je sodelovala tudi red. prof. dr. Janja Hojnik.

Medtem ko rangiranja, faktorji vpliva, citati in zamudni postopki recenzij predstavljajo vse večjo nočno moro na področju naravoslovja in družboslovja, se zdi, da je v nekaterih državah pravo še zmeraj oaza miru. Kljub temu ta knjiga razkrival, da je pravo disciplina v razvoju, ki se premika od nacionalnega k transnacionalnega fokusa, od sproščenega sistema upravljanja raziskav, k raziskovalnemu programiranju in financiranju na osnovi rezultatov dela, od monodisciplinarnosti k multidisciplinarnosti, od neizraženih standardov kakovosti k bolj izrecnemu poudarku na teoriji in metodološki odgovornosti. Strokovnjaki iz različnih držav Evrope v tej monografiji prikazujejo, da ta razvoj že resno vpliva na to, kako se v Evropi ocenjuje znanstveno delo na področju prava. Avtorji prikazujejo, da ima pravo prednost, ker v navedenih pogledih zaostaja za ostalimi vedami. Pravni raziskovalci se tako lahko učijo izz napak drugih disciplin. Še zmeraj imamo čas, da razvijemo svoje standarde kakovosti, metodološke standarde in metode ocenjevanja, a potrebno je ukrepati na teh področjih.

Urednika monografije: Rob van Gestel, Univerza Tilburg, Nizozemska in Andreas Lienhard, Univerza v Bernu, Švica.

LanguageEnglish
Place of PublicationCheltenham
PublisherEdward Elgar Publishing
Number of pages460
ISBN (Electronic)978 1 78811 550 6
ISBN (Print)978 1 78811 549 0
Publication statusPublished – 2019

Več o monografiji najdete >>tukaj<<.