Izšel je novi Komentar Ustave, med soavtorji tudi profesorji Knez Rajko, Toplak Jurij, Šepec Miha in Dežman Aljoša

Datum objave: 19.04.2019 | Datum poteka: 31.12.2030

V sredini meseca aprila 2019 je izšel novi veliki Komentar Ustave Republike Slovenije (KURS). Izšel je v dveh delih na skupaj več kot 1200 straneh pod uredništvom Mateja Avblja. Na predstavitvi knjige, ki je dostopna v tiskani in elekronski obliki (e-kurs.si) pri Novi univerzi, so zbrane nagovorili predsednik republike in član ustavne komisije ob njenem sprejemu Borut Pahor, predsednik Ustavnega sodišča RS prof. dr. Rajko Knez, urednik prvega komentarja prof. dr. Lovro Šturm, rektor Nove univerze in eden soavtorjev Ustave prof. dr. Peter Jambrek in prof. dr. Matej Avbelj. Komentar je združil vodilne pravne strokovnjake različnih področij in vseh slovenskih pravnih fakultet. Med 57 soavtorji so tudi profesorji Pravne fakultete Univerze v Mariboru prof. dr. Rajko Knez, prof. dr. Aljoša Dežman, prof. dr. Jurij Toplak in doc. dr. Miha Šepec.