Izobraževalni seminar za odvetnike v okviru evropskega projekta LAWtrain na naši fakulteti

Datum objave: 30.09.2019 | Datum poteka: 31.12.2023

Novica je potekla!

V torek, 24. septembra, je na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru, v okviru evropskega projekta »LAWtrain: An Innovative and Interactive Cross-border Training for Lawyers«, potekal brezplačni izobraževalni seminar za odvetnike. Seminar sta vodila prof. Charles Szymanski (Vytautas Magnus University, Litva) in dr. Katarzyna Antolak-Szymanski (SWPS University, Poljska). Na seminarju so se obravnavali praktični primeri uporabe Uredbe št. 1215/2012 o pristojnosti in priznavanju ter izvrševanju sodnih odločb v civilnih in gospodarskih zadevah (Bruselj Ia). Pravna fakulteta je partner v projektu LAWTrain, vodilna organizacija projekta pa je Univerza v Torinu. Projekt je finančno podprt s strani evropskega programa na področju civilnega pravosodja (EU Justice Programme), cilj projekta pa je zagotavljati ciljano usposabljanje odvetnikov na področju uporabe evropskih uredb.