Izid monografije Pravna ureditev varstva potrošnikov: Učinkovito uveljavljanje pravic v luči ciljev krožnega gospodarstva

Datum objave: 21.12.2022 | Datum poteka: 31.12.2030

V okviru študentskega projekta ŠIPK PUPRKO je pri Univerzitetni založbi izšla monografija z naslovom Pravna ureditev varstva potrošnikov: Učinkovito uveljavljanje pravic v luči ciljev krožnega gospodarstva. Študenti so okviru projekta intenzivno preučevali preplet dveh ciljev: visoko raven varstva okolja in visoko raven varstva potrošnikov. Ta dva cilja sta si pogosto v nasprotju, prav ljudje v vlogi potrošnikov pa smo tisti, ki lahko s spremembo svojih navad bistveno prispevamo k hitrejšemu prehodu iz linearnega v krožno gospodarstvo. Skupaj s sodelovanjem partnerja iz negospodarstva, Zavoda PIP (delovna mentorica Sanja Antonijević), in osmih študentov iz štirih fakultet Univerze v Mariboru smo se v projektu in pričujoči monografiji osredotočili na različne dileme, ki se nanašajo na preplet teh dveh ciljev. Avtorji posameznih poglavij so Nika Bele (PF), Neja Gril in Tim Kolar (EPF), Leon Cimerman (FNM), Tina Horvat (FS), Teja Peče (PF), Maša Ocepek (PF) in Barbara Smogavc (PF).

Monografija je prosto dostopna na spletu >>> TUKAJ. Vabljeni k branju.