Brazilska delegacija na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru

Datum objave: 04.11.2019 | Datum poteka: 31.12.2030

V sredo, 30. septembra, je brazilska delegacija pod vodstvom sodnice Mylene P. Ramos obiskala Pravno fakulteto Univerze v Mariboru. Cilj obiska je načrtovati program usposabljanja za brazilske odvetnike, sodnike in pravne strokovnjake. Izkušnje pridobljene v okviru EU projektov, ki jih koordinirata dekanica red. prof. dr. Vesna Rijavec in izr. prof. dr. Tjaša Ivanc, so omogočile vzpostavitev mreže raziskovalnih instutucij, ki bo s svojimi strokovnjaki zagotavljala izvrstno obravnavo tem iz vseh področij prava EU, ki jih pravni strokovnjaki potrebujejo v svoji vsakodnevni praksi. Dr. Mensah Cocou Marius je zadolžen za oblikovanje in izvedbo projekta.

S trgovinskim sporazumom o prosti trgovini med Mercosurjem in EU, sklenjenim 28. junija 2019, se krepi sodelovanje med EU in Brazilijo in odlično je vedeti, da Pravna fakulteta Univerze v Mariboru podpira izvedbo takšnega programa usposabljanja.