2. dan posveta Medicina, pravo in družba, 24. marec 2023

Datum objave: 24.03.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Na Univerzi v Mariboru smo izpeljali tudi drugi dan že 32. posvetovanja Medicina, pravo in družba v organizaciji Medicinske in Pravne fakultete Univerze v Mariboru v sodelovanju z Zdravniškim in Pravniškim društvom v Mariboru.

Drugi dan posveta je otvorila ministrica za digitalno preobrazbo izr. prof. dr. Emilija Stojmenova Duh z predavanjem na temo načrtovanja digitalizacije in tehnologije v medicini. O etičnih perspektivah razvoja prava je govoril prof. dr. Miro Cerar, nato so sledila predavanja v dopoldanski sekciji zasl. prof. dr. Šime Ivanjka, prim. dr. Jelke Reberšek Gorišek, doc. dr. Mojce Tancer Verboten, dr. Urbana Vrtačnika, prof. dr. Radka Komadina, ge. višje sodnice Blanke Javorac Završek, prof. dr. Jožeta Balažica, izr. prof. dr. Mihe Šepca, prof. dr. Blanke Kores Plesničar.

Sočasno je po spletu potekala tudi MEDNARODNA SEKCIJA, ki sta jo moderirala prof. dr. Suzana Kraljić s Pravne fakultete Univerze v Mariboru in višji predavatelj Thomas Heller.

Vljudno vabljeni k ogledu "FOTOGALERIJA MEDICINA, PRAVO IN DRUŽBA - 2. dan, 24. 3. 2023"