Študenti Pravne fakultete UM na izmenjavi v tujini
Naši študenti, ki so že bili na izmenjavi preko Erasmus+ programa so pripravili splošne informacije o študiju v tujini in zapisali nasvete, ki pridejo prav vsakemu študentu, ki se brez izkušenj odpravlja v "svet" po nova znanja in izkušnje.
Vabljeni k branju in ogledu predstavitev univerz iz Francije, Islandije, Nizozemske, Velike Britanije in Srbije, ki so jih obiskali študenti Pravne fakultete Univerze v Mariboru.
Zakaj na študij v tujino? TO JE ŽIVLJENJSKA IZKUŠNJA, ki je nikar ne zamudite!
VIDITE SVET | DRUGAČNI NAČINI IZOBRAŽEVANJA |
SPOZNAVATE NOVO KULTURO | IZBOLJŠATE ZNANJE TUJEGA JEZIKA |
POSTANETE ZANIMIVI DELODAJALCEM | VZBUDITE V SEBI NOVA ZANIMANJA |
SKLEPANJE PRIJATELJSTEV ZA VSE ŽIVLJENJE | OSEBNI RAZVOJ |
- Roberto Mazzoleni - Islandija
"Če torej poenostavim, na lestvici od ena do 10 se Erasmus približa 10 tako, kot se študent prava približa knjižnici med izpitnim obdobjem!"
- Aljoša Polajžar - Maastricht University (Nizozemska)
"Erasmus študenti so popolnoma izenačeni s tamkajšnjimi rednimi študenti (imajo enake obveznosti in izpite ter so z njimi skupaj pri pouku)."
Obštudijske dejavnosti:
Vsak ponedeljek t.i. „Erasmus večer“
Športne aktivnosti
Ekskurzije v druga francoska mesta (Mont saint Michel, Amboise,…)
Jovana Pajkovska
Sem Jovana Pajkovska in svojo Erasmus plus izmenjavo sem opravljala na Università degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria, na jugu Italije. Glavni izziv v času izmenjave je vsekakor bil jezik, saj nismo bili pripravljeni na to, da predavanja in izpiti na fakulteti bodo potekali v italijanščini. Takrat ko ugotoviš, da ti angleščina ne bo dosti pomagala, kaj ti preostane kot da vzameš knjigo v roke in začneš hoditi na intenzivni tečaj.
Izmenjava v mestu kot je Reggio Calabria, te vsekakor nauči iznajdljivosti na vseh področjih.
Kljub strahu da si prepuščen sam sebi in vseh izzivov ki temu sledijo, izmenjavo toplo priporočam vsakemu študentu, saj ne obsega le spoznavanja novih ljudi, kultur in učenja jezika, temveč prispeva tudi k večji samozavesti, širjenju obzorij ter pogled na svet in spoznavanju samega sebe. Menim, da ko enkrat izkusiš življenje v tujini in vidiš kaj vse ti prinaša in kako zrasteš kot oseba, ugotoviš da je vredno skočiti iz cone udobja.