Pravna fakulteta Univerze v Mariboru ponovno v luči obiskov gostujočih predavateljev v programu Erasmus+

Datum objave: 05.06.2024 | Datum poteka: 31.12.2099

Od 20. do 31. maja 2024 smo na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru ponovno gostovali predavatelje v okviru programa Erasmus+.

PF UM so v omenjenem obdobju obiskali kar štirje gostujoči Erasmus profesorji: a) prof. dr. Gabriella Klara Czsuros (University of Debrecen, PF, Debrecen, Madžarska); b) prof. dr. Marcin Bialecki (University Cardinal Stefan Wyszynski, PF, Varšava, Poljska); c) prof. dr. Istvan Szijarto (University of Pecs, PF, Pecs, Madžarska); d) prof. dr. Deon Erasmus (Nelson Mandela University, PF, Port Elisabeth, Južnoafriška republika).

Gostujoči predavatelji so s svojimi predavanji obogatili izbrane študijske predmete, saj so študentom predstavili aktualne vsebine iz svojih strokovnih področij. Prof. dr. Gabriella Klara Czsuros je izvedla predavanji 'Business forms and and their (profit) taxation in Hungary: competing or coordinating (with EU perspective)’ in ‘Challenges and Megatrends of tax policy in the EU and certain Member States’. Prof. dr. Marcin Bialecki je izvedel predavanji z naslovom ‘Hague Convention on the Civil Aspects of International Child Abduction’ in ‘Family Mediation in International Context’. Na temo ‘The Procedural directives of EU’ pa je spregovoril prof. dr. Istvan Szijarto, medtem ko je prof. dr. Deon Erasmus študente nagovoril v predavanju na temo ‘The criminal law regulation of cyberbullying’ in ‘Procedural mechanisms to minimize secondary victimization of witnesses in sexual assault cases’.

Erasmus izmenjave so tako študentom omogočile seznanitev s tujimi pravnimi ureditvami ter povečanje jezikovnih in medkulturnih kompetenc.