Pravna fakulteta Univerze v Mariboru na XXIII. Dnevih delovnega prava in socialne varnosti

Datum objave: 10.06.2024 | Datum poteka: 31.12.2099

V četrtek in petek, 30. in 31. maja 2024, sta prof. dr. Darja Senčur Peček in asist. Aljoša Polajžar sodelovala na tradicionalnih XXIII. Dnevih delovnega prava in socialne varnosti. Prof. dr. Darja Senčur Peček je predavala o tematiki delovnega časa ter prožnih ureditev dela in njihove uveljavitve v ZDR-1D ter asist. Aljoša Polajžar o kolektivnem dogovarjanju samozaposlenih oseb (iz vidika novih smernic konkurenčnega prava EU). Obe tematiki naslavljata vprašanja povezana z digitalizacijo delovnega procesa (pravica do odklopa, delo prek digitalnih platform za delo itd.). Kongresa se je skupaj udeležilo več kot 20 predavateljev in 350 udeležencev.