Od 1. oktobra 2024 na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru tudi nov Jean Monnet Module

Datum objave: 15.10.2024 | Datum poteka: 31.12.2028

Na Pravni fakulteti UM se je 1. oktobra 2024 začel izvajati tudi nov projekt Jean Monnet Module, ki ga je pri Evropski komisiji za obdobje treh let pridobila izr. prof. dr. Jerneja Prostor.

Naslov modula je »Cross-border corporate restructuring of companies in EU« oziroma „Čezmejno prestrukturiranje družb v EU“. Cilj modula je spodbuditi poučevanje, raziskovanje in razmislek o izvajanju svobode ustanavljanja na nacionalni ravni in ravni EU. Gre za pomembno temo globalnega gospodarstva, o kateri se razpravlja na mednarodni ravni in je še vedno predmet razvoja zakonodaje. Tema je zasnovana na enem od pomembnih izhodišč EU – cilju ustvariti gospodarstvo, ki bo delovalo za ljudi.

Modul želi udeležence (študente, strokovnjake iz prakse, druge zainteresirane in javnost) opremiti z boljšim razumevanjem vpliva, ki ga lahko imajo takšni postopki prestrukturiranja na družbe, ter jim omogočiti, da pridobljeno znanje uporabijo v praksi.

• Jean Monnet