Delegacija Pravne fakultete Univerze v Mariboru se je udeležila 11. tekmovanja LyonMUN v Franciji

Datum objave: 21.06.2024 | Datum poteka: 31.12.2099

Delegacija Pravne fakultete Univerze v Mariboru se je pod mentorstvom asistenta Jana Stajnka med 22. in 25. majem udeležila 11. tekmovanja LyonMUN v Franciji.

Tekmovalci Lana Simončič, Blaž Bukovec, Marko Čeh in Ana Veronika Borko so se odlično odrezali in Pravni fakulteti Univerze v Mariboru priborili dve nagradi.

Lana Simončič si je prislužila drugo mesto in naziv »honorable mention« v odboru UN Women. Uvrstitev med pet najboljših tekmovalcev v odboru in pohvalo organizatorjev (»shout out«) pa si je priboril Blaž Bukovec, ki je nastopal v odboru NATO.

LyonMUN je tekmovanje v okviru Model United Nations (MUN) konferenc. Na teh se po pravilih postopka, ki veljajo za posamezen odbor mednarodne organizacije, obravnavajo pereče teme, ki pestijo mednarodno skupnost. Vsak delegat predstavlja po eno državo članico posameznega odbora, debata pa v celoti poteka v angleškem jeziku, kar pripomore ne le h krepitvi retoričnih in pogajalskih sposobnosti, ampak tudi bogatenju besedišča.

Delegaciji čestitamo za uspehe na tekmovanju!