Novice-mediji

Red. prof. dr. Janja Hojnik v pogovorni oddaji Omizje o Ustanovi Šiftarjeva fundacija in Prekmurju

Datum objave: 10.06.2024 | Datum poteka: 31.12.2024

Dne 5. junija 2024 je v pogovorni oddaji Omizje na RTV SLO potekala oddaja o drugem direktorju Višje pravne šole - dr. Vaneku Šiftarju, v kateri sta kot gostji sodelovali red. prof. dr. Janja Hojnik ter pogodbena sodelavka fakultete in nekdanja ustavna sodnica dr. Etelka Korpič-Horvat.

Letos namreč mineva 105 let od rojstva in 25 let od smrti dr. Ivana Vaneka Šiftarja, pravnika in politika iz Petanjcev v Prekmurju, kjer že skoraj 30 let deluje Ustanova Šiftarjeva fundacija, med soustanovitelji fundacije je tudi Pravna fakulteta Univerze v Mariboru. Ustanova upravlja z Vrtom spominov in tovarištva, ki je postal eden izmed osrednjih socialnih prostorov prekmurske regije.