Pravilnik o splošnih pogojih poslovanja Knjižnice Mirka Ilešiča
Na podlagi 314. člena Statuta Univerze v Mariboru (Uradni list RS, št. 41/2021 - UPB 13), Zakona o knjižničarstvu (Uradni list RS, št. 87/2001, 96/2002 - ZUJIK, 92/2015), Uredbe o osnovnih storitvah knjižnic (Uradni list RS, št. 29/2003), Strokovnih standardov in priporočil za visokošolske knjižnice (za obdobje od 1. junija 2021 do 31. maja 2030, Nacionalni svet za knjižnično dejavnost, 31. 5. 2021) in v skladu s Pravilnikom o splošnih pogojih poslovanja knjižnic Univerze v Mariboru št. 012/2022/1 (Senat Univerze v Mariboru, 29. 3. 2022, v nadaljevanju Pravilnik o splošnih pogojih poslovanja knjižnic Univerze v Mariboru) je Senat Univerze v Mariboru, Pravne fakultete na 8. izredni seji dne 26. 1. 2023 sprejel
Pravilnik o splošnih pogojih poslovanja Knjižnice Mirka Ilešiča,
Univerza v Mariboru, Pravna fakulteta
I. SPLOŠNE DOLOČBE
člen
(predmet ureditve)
Knjižnica Mirka Ilešiča, Univerza v Mariboru, Pravna fakulteta (v nadaljevanju: Knjižnica Mirka Ilešiča oz. knjižnica) je visokošolska knjižnica, ki izvaja knjižnično javno službo za študente in zaposlene na Univerzi v Mariboru ter druge uporabnike, ki knjižnično gradivo in knjižnico potrebujejo za permanentno izobraževanje, strokovno in znanstveno delo ter za poglobljeno izobraževanje. Knjižnica Mirka Ilešiča je del Knjižničnega sistema Univerze v Mariboru (KISUM) in zanjo veljajo določila Pravilnika o splošnih pogojih poslovanja knjižnic Univerze v Mariboru.
S tem pravilnikom se določajo posebnosti delovanja Knjižnice Mirka Ilešiča, glede vseh ostalih vprašanj pa veljajo za poslovanje knjižnice določila Pravilnika o splošnih pogojih poslovanja knjižnic Univerze v Mariboru.
člen
(uporaba izrazov)
Izrazi, zapisani v moški slovnični obliki, se uporabljajo kot nevtralni za moški in ženski spol.
člen
(veljavnost)
Pravilnik velja za člane knjižnice, uporabnike knjižničnih storitev in zaposlene v knjižnici.
II. UPORABNIKI KNJIŽNIČNIH STORITEV TER ČLANI KNJIŽNICE
člen
(uporabniki/člani knjižnice)
Uporabniki knjižničnih storitev, ki niso člani Knjižnice Mirka Ilešiča (v nadaljevanju: uporabniki), lahko uporabljajo storitve knjižnice in si izposodijo gradivo za uporabo v čitalnici, ne morejo pa si izposoditi gradiva na dom.
Člani Knjižnice Mirka Ilešiča (v nadaljevanju: člani) so fizične ali pravne osebe, ki imajo veljavno članstvo v katerokoli knjižnici Knjižničnega sistema Univerze v Mariboru (KISUM) in lahko uporabljajo vse storitve knjižnice.
Fizične osebe kot uporabniki/člani so:
- visokošolski učitelji, znanstveni delavci in visokošolski sodelavci ter študentje, in vsi posamezniki, ki knjižnično gradivo in knjižnico potrebujejo za permanentno izobraževanje, strokovno in znanstveno delo ter za poglobljeno izobraževanje in ki svoj status potrdijo z ustreznim dokumentom;
- nad 15 (petnajst) let stari državljani RS;
Za točnost podatkov pri uporabnikih do 18. (osemnajstega) leta, ki nimajo svojih veljavnih dokumentov, jamčijo prisotni starši ali skrbniki s podpisom pristopne izjave in s predložitvijo svojega osebnega dokumenta.
- tuji državljani, ki redno/izredno ali začasno (v okviru študentske oziroma profesorske izmenjave) študirajo oziroma raziskovalno delujejo na članicah Univerze v Mariboru. Njihov porok je Univerza v Mariboru (študenti), lahko pa tudi fakulteta (raziskovalci).
Pravne osebe (gospodarske družbe, zavodi, lokalne skupnosti, društva, združenja in druge skupnosti) ne morejo biti le uporabniki, temveč morajo biti člani knjižnice, ki storitve knjižnice uporabljajo predvsem za namene medknjižnične izposoje. V njihovem imenu si lahko zanje izposojajo knjižnično gradivo pooblaščeni zastopniki skladno z veljavnimi pravili medknjižnične izposoje.
člen
(trajanje članstva)
Študenti Univerze v Mariboru s statusom plačajo letno članarino že ob vpisu na fakulteto ali v višji letnik (znesek članarine je vključen v vpisnino), zato jim ob vpisu v knjižnico članarine ni potrebno ponovno plačati. Članarina je veljavna za tekoče študijsko leto in je ni potrebno posebej obnoviti (podatki o študentih se črpajo iz AIPSa).
Študenti brez statusa in ostali uporabniki plačajo letno članarino ali članarino za 3 mesece ob obisku knjižnice in je veljavna od dneva plačila (cenik storitev).
Brezposelne osebe so plačila letne članarine oproščene, vendar morajo svoj status izkazati z ustreznim potrdilom, ki ga dobijo na Zavodu za zaposlovanje.
6. člen
(častno članstvo)
Častni član je član, ki je vidno prispeval k nastanku in razvoju knjižnice, knjižnici podarili večjo zbirko knjižnega gradiva ali promoviral knjižnico v javnosti.
Predloge za imenovanje častnega člana obravnava Knjižnični odbor Univerze v Mariboru, Pravne fakultete (v nadaljevanju: Knjižnični odbor) na predlog dekana Univerze v Mariboru, Pravne fakultete, imenovanje pa nato potrdi Senat Univerze v Mariboru, Pravne fakultete.
III. KNJIŽNIČNI PROSTORI
člen
(knjižnični prostori)
H knjižničnim prostorom sodijo: predprostor ter informacijska pisarna s knjižničnim pultom in mizo z računalniki (v nadaljevanju: prostori izposoje), območje prostega pristopa do gradiva s čitalnico in prostora za tiho delo (v nadaljevanju: čitalnica), učilnica ter računalniški prostor (v nadaljevanju: učni prostori) ter pisarna za obdelavo knjižničnega gradiva in vnos bibliografije.
Tako v prostorih izposoje kot v čitalnici je potrebna tišina, prepovedano je kajenje ter uživanje hrane in pijače. Uporaba prenosnih telefonov in drugih naprav je dovoljena na način, ki ne moti drugih uporabnikov in zaposlenih v knjižnici.
V učnih prostorih je možno skupinsko delo, vendar morajo biti le-ti v primeru glasnega dela zaprti.
Čitalniških mest v prostorih izposoje in čitalnici si ni mogoče rezervirati niti si lastiti drugih prednosti.
Ob odhodu iz prostorov izposoje je uporabnik dolžan predložiti izposojevalcu gradivo, ki si ga želi izposoditi, da ga izposojevalec registrira.
člen
(uporaba garderobe)
Uporabniki lahko pri vstopu v knjižnico svojo garderobo in osebne predmete odložijo v garderobne omarice. Uporaba garderobnih omaric je namenjena uporabnikom in članom knjižnice v času, ko se v zadržujejo v stavbi Univerze v Mariboru, Pravne fakultete.
IV. DOSTOPNOST IN POGOJI UPORABE KNJIŽNIČNEGA GRADIVA
člen
(postavitev gradiva)
Večina gradiva v knjižnici je v prostem pristopu in je razvrščeno po UDK sistemu postavitve.
Izjema so diplomska/magistrska dela in doktorske disertacije ter serijske publikacije, ki so razvrščena po abecednem sistemu postavitve.
Čitalniški izvodi, učbeniki (temeljna študijska literatura), slovarji in enciklopedije, diplomska/ magistrska dela in doktorske disertacije ter serijske publikacije so na posebnih policah v knjižnici.
Diplomska dela, ki so bila izdelana pred letom 2002, ter nekateri starejši letniki revij so shranjeni v skladišču knjižnice.
Od štud. leta 2021/2022 dalje študentom več ni potrebno oddati tiskanega izvoda magistrske naloge, zato so ta zaključna dela dostopna le v elektronski obliki v Digitalni knjižnici Univerze v Mariboru (DKUM).
(izposoja gradiva)
Člani knjižnice si lahko izposodijo knjižnično gradivo na dom ali za uporabo v čitalnici, uporabniki knjižnice pa le za uporabo gradiva v čitalnici.
Med knjižnično gradivo, ki je dostopno samo za uporabo v čitalnici, sodijo:
- čitalniški izvodi učbenikov,
- periodika,
- vse gradivo, ki je v informacijski zbirki (leksikoni, slovarji, adresarji ...),
- publikacije, za katere je knjižnica določila posebni režim izposoje in so označene z oznako »ČITALNICA«,
- osnovno študijsko gradivo za predmete podiplomskega študija, ki ga knjižnica nabavlja samo v enem izvodu.člen
11. člen
(rok izposoje gradiva)
Rok izposoje za monografije, ki so v prostem pristopu, je običajno 28 dni. Izjema je določena temeljna obvezna literatura, kjer je rok izposoje lahko tudi krajši (14 ali 7 dni).
Izposojevalni rok za čitalniško gradivo (10. člen) je le za tisti dan, ko si je uporabnik gradivo izposodil.
Diplomska dela, ki so bila izdelana pred letom 2002, ter nekateri starejši letniki revij, ki so shranjeni v skladišču knjižnice, se izposojajo le po predhodni najavi. Za manjša naročila, prejeta do 12. ure, je dobavni rok takšnega gradiva 1 delovni dan, za večja naročila pa po dogovoru.
Navedeni roki izposoje ne veljajo za gradivo, ki ga knjižnica nabavi za zaposlene na fakulteti za potrebe njihovega pedagoškega in znanstveno-raziskovalnega dela in je plačano iz nosilcev študijskih programov ali projektov. Knjižnica lahko zaposlenega zaprosi, da takšno gradivo za krajši čas posodi za potrebe medknjižnične posode ali študijskega procesa, in ga po izposoji vrne zaposlenemu.
člen
(izjemna izposoja čitalniškega gradiva)
Čitalniško gradivo (razen periodike) si je uro pred zaprtjem knjižnice mogoče izjemoma izposoditi na dom. Uporabnik pri tem jamči, da bo gradivo ponovno na voljo ali naslednje dopoldne (v primeru izposoje čez noč) oz. prvi delovni dan v tednu (v primeru izposoje čez vikend oz. praznike).
Uporabnik mora za čas izposoje čitalniškega gradiva v knjižnici pustiti osebni dokument.
člen
(število izposojenih izvodov gradiva)
Član si lahko izposodi na dom največ 5 enot (velja za knjižno in neknjižno gradivo).
Pooblaščena osebe knjižnice lahko članu za potrebe pisanja diplomskih, specialističnih, magistrskih in doktorskih nalog odobri izposojo več enot gradiva.
Član si ne more izposoditi več izvodov istega naslova.
člen
(podaljšanje roka izposoje)
Kdor želi zadržati gradivo čez dogovorjeni rok, mora pred iztekom roka izposoje prositi za podaljšanje roka izposoje. Roka izposoje ni mogoče podaljšati gradivu, ki ga je že prej rezerviral kdo drug. Podaljšanje se ureja osebno, po telefonu ali prek opcije COBISS/OPAC. Rok izposoje se lahko podaljša največ dvakrat, po tem času pa mora uporabnik gradivo vrniti, a si ga lahko, če gradivo ni rezervirano, ponovno izposodi.
člen
(naročanje in rezervacija gradiva)
Član lahko proste izvode knjižničnega gradiva naroči osebno ali preko spletne storitve COBISS – Moj COBISS, preko elektronske pošte ali telefonsko. Naenkrat lahko rezervira 5 (pet) enot gradiva.
Rezervirano gradivo mora član prevzeti najkasneje v petih dneh od prejema obvestila o prispelem gradivu.
člen
(ravnanje s knjižničnim gradivom)
Uporabniki morajo ravnati s knjižničnim gradivom pazljivo in ga vrniti nepoškodovanega. Med poškodbe knjižničnega gradiva šteje tudi podčrtavanje tekstov.
Dolžnost uproabnika je, da ob izposoji knjižnično gradivo pregleda in takoj opozori knjižnične delavce na vidne poškodbe oz. manjkajoče dele, sicer odgovarja za škodo sam.
člen
(izguba gradiva)
Uporabnik, za katerega je ugotovljeno, da je knjižnično gradivo kakorkoli, namerno ali nenamerno, poškodoval oz. ga ni vrnil (izgubljeno gradivo), mora gradivo nadomestiti z enakim izvodom. Če gradiva na tržišču več ni, ustrezno nadomestno gradivo določi pooblaščena oseba knjižnice, ki lahko v posebnih primerih odobri tudi poravnavo z odškodnino, ki jo določi Knjižnični odbor.
člen
(opomini)
Če uporabnik prekorači rok vrnitve, plača opomin, in sicer: po 7-ih dneh od poteka roka izposoje je izdan prvi opomin, po 7-ih dneh od prvega opomina prejme drugi opomin, temu sledi po naslednjih 7 dneh tretji opomin. Če v 10 dneh po izdanem tretjem opominu uporabnik izposojenega gradiva ne vrne, mu knjižnica izstavi četrti, t.i. dekanov opomin (opomin pred tožbo), s katerim se onemogoči izposoja gradiva v vseh knjižnicah Univerze v Mariboru ter v Univerzitetni knjižnici Maribor.
Zamudnine in povračila za opomine zaračunava knjižnica v skladu s ceno, ki jo določi Knjižnični odbor, ob pričetku novega študijskega leta.
Uporabniki, ki niso poravnali finančnih obveznosti in/ali niso vrnili izposojenega gradiva, ki je zapadlo v opomin ali terjatev, si do poravnave obveznosti ne morejo izposoditi gradiva.
člen
(potrdilo o poravnanih obveznostih)
Študenti Univerze v Mariboru, Pravne fakultete so pred zaključkom študija oz. najkasneje na dan diplomiranja dolžni vrniti vse izposojeno gradivo in poravnati finančne obveznosti do knjižnice, za kar prejmejo potrdilo, ki ga predložijo referatu za študentske zadeve.
Študentu, ki ne predloži navedenega potrdila, ni mogoče izdati Potrdila o diplomiranju.
Enako velja tudi ob izpisu študenta s Pravne fakultete.
člen
(vračilo gradivo ob prenehanju delovnega razmerja)
Zaposleni na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru so ob prekinitvi delovnega razmerja dolžni vrniti vse izposojeno knjižnično gradivo, za katero so zadolženi. Vrniti je potrebno tudi gradivo, ki je bilo kupljeno za zaposlene na fakulteti za potrebe njihovega pedagoškega in znanstveno-raziskovalnega dela oz. je bilo plačano iz nosilcev študijskih programov ali projektov.
Morebitne nevrnjene izvode je potrebno nadomestiti z enakimi izvodi ali z nadomestnimi izvodi približno enakega področja. Seznam nadomestnih izvodov odobri Knjižnični odbor.
V kolikor zaposleni gradiva ne vrne, lahko zaprosi Knjižnični odbor za odpis. Seznam nevrnjenega gradiva z izjavo, da se strinja z odpisom le-tega, kasneje potrdi tudi Poslovodni odbor Univerze v Mariboru, Pravne fakultete (v nadaljevanju: Poslovodni odbor).
Prav tako morajo uporabniki vrniti gradivo, izposojeno preko medknjižnične izposoje.
V. MEDKNJIŽNIČNA IZPOSOJA
člen
(medknjižnična izposoja)
Knjižnica naroča doma in v tujini za uporabnike tisto gradivo, ki ga sama nima. Gradivo iz drugih knjižnic v Sloveniji naroča direktno, gradivo iz tujine pa s posredovanjem Univerzitetne knjižnice Maribor, Centralne tehniške knjižnice Ljubljana ali Narodne in univerzitetne knjižnice Ljubljana.
Knjižnica opravlja storitve medknjižnične izposoje samo za zaposlene na Univerzi v Mariboru, Pravna fakulteta.
Izjemoma je medknjižnična izposoja možna tudi za študente, ki tekmujejo na študentskih tekmovanjih v okviru Univerze v Mariboru, Pravne fakultete za knjige iz knjižnic, s katerimi ima fakulteta podpisano pogodbo o medsebojnem sodelovanju, vendar le v primeru, ko dobavitelj za pošiljko ne zaračuna stroška storitve.
Za študente in druge uporabnike storitev medknjižnične izposoje opravlja Univerzitetna knjižnica Maribor.
člen
(stroški medknjižnične izposoje)
Medknjižnična izposoja je plačljiva storitev.
Stroške medknjižnične izposoje poravna uporabnik v celoti sam v skladu s Cenikom knjižničnih storitev Univerze v Mariboru.
Zaposleni na Univerzi v Mariboru, Pravni fakulteti plačajo stroške medknjižnične izposoje iz svojih stroškovnih mest.
Knjižnica uporabnika ob naročilu medknjižnične izposoje obvesti o višini stroškov.
VI. UPORABA RAČUNALNIKOV IN DOSTOP DO ELEKTRONSKIH INFORMACIJSKIH VIROV
člen
(uporaba prostorov in opreme)
Knjižnica omogoča uporabnikom dostop do elektronskih informacijskih virov (e-virov) in svetovnega spleta preko brezžičnega omrežja Eduroam, ki je vzpostavljeno v vseh prostorih knjižnice.
člen
(oddaljeni dostop do e-virov)
Študenti in zaposleni na Univerzi v Mariboru lahko dostopajo do e-virov tudi z oddaljenih lokacij.
Drugi uporabniki do e-virov dostopajo v prostorih Knjižnice Mirka Ilešiča.
Študenti brez statusa po plačilu za podaljšanje študentskih storitev pridobijo tudi pravico uporabe Knjižničnega sistema Univerze v Mariboru in Univerzitetne knjižnice Maribor ter možnost oddaljenega dostopa do e-virov.
VII. BIBLIOGRAFIJA
člen
(bibliografija)
Knjižnica Mirka Ilešiča opravlja storitev vodenja bibliografije raziskovalcev v sistemu COBISS za zaposlene na Univerzi v Mariboru, Pravni fakulteti in za doktorske kandidate Univerze v Mariboru, Pravne fakultete za enote, ki so nastale v času od vpisa do zaključka doktorskega študijskega programa Univerze v Mariboru, Pravne fakultete. Po navodilu dekana Univerze v Mariboru, Pravne fakultete opravlja storitev vodenja bibliografije raziskovalcev v sistemu COBISS tudi za pogodbene in druge sodelavce Pravne fakultete.
Izvajanje te storitve za druge uporabnike je mogoče samo izjemoma, če to dopuščajo kadrovske zmogljivosti fakultete. O tem odloči Poslovodni odbor.
Vodenje bibliografije za druge uporabnike se plača po veljavnem Ceniku knjižničnih storitev Univerze v Mariboru.
Avtorji so dolžni bibliografske enote za bibliografijo sami predložiti knjižnici v obdelavo.
Predložiti morajo originalne dokumente, ki se jim po obdelavi vrnejo nazaj. Vnos s sekundarnih virov (seznami, baze ipd.) se ne izvaja. Za razvrščanje bibliografskih enot se uporablja veljavna Tipologija dokumentov/del za vodenje bibliografij v sistemu COBISS.
Za pravilno razvrstitev enot po tipologiji so odgovorni avtorji oz. raziskovalci.
Knjižnica za lastni arhiv shrani e-kopijo vsakega obdelanega dokumenta, ki se hrani na strežniku Univerze v Mariboru, Pravne fakultete.
XIII. ODPIRALNI ČAS
člen
(odpiralni čas)
V času študijskega obdobja je knjižnica odprta vsak delovni dan od ponedeljka do petka. Poletni odpiralni čas knjižnice je lahko po potrebi tudi krajši.
V skladu s Študijskim koledarjem Univerze v Mariboru, je knjižnica lahko zaprta v dneh pred, med ali po praznikih ali pa je v teh dneh odprta po prilagojenem delovnem času.
Odpiralni čas knjižnice določi dekan Univerze v Mariboru, Pravne fakultete. Knjižnični odbor lahko predlaga spremembe odpiralnega časa.
Odpiralni čas knjižnice je objavljen na spletni strani knjižnice ter na vratih in v prostorih knjižnice. Knjižnica je dolžna na običajen način (na vratih knjižnice ali na internetu) sporočati uporabnikom vsako spremembo odpiralnega časa.
IX. KNJIŽNIČNI ODBOR
člen
(knjižnični odbor)
Knjižnični odbor knjižnice Mirka Ilešiča je organ Senata Univerze v Mariboru, Pravne fakultete, ki odloča o vseh pomembnejših vprašanjih, ki se nanašajo na delo knjižnice, predvsem o nabavi knjižničnega gradiva in tekočih vprašanjih, povezanih z delom knjižnice in njenimi storitvami za uporabnike.
Člani knjižničnega odbora so: en predstavnik vsake katedre, dva predstavnika študentov in pooblaščena oseba knjižnice.
Predstavnike kateder predlagajo predstojniki kateder, imenuje pa Senat Univerze v Mariboru, Pravne fakultete. Člane iz vrst študentov predlaga Študentski svet Univerze v Mariboru, Pravne fakultete, imenuje pa Senat Univerze v Mariboru, Pravne fakultete.
Člani knjižničnega odbora izmed sebe izvolijo predsednika knjižničnega odbora. Predsednik knjižničnega odbora je lahko samo visokošolski učitelj, zaposlen na Univerzi v Mariboru, Pravni fakulteti.
Mandatna doba članov knjižničnega odbora traja štiri leta, članov iz vrst študentov pa eno leto. Ista oseba je lahko po poteku mandata ponovno imenovana v Knjižnični odbor.
Sklepe Knjižničnega odbora potrdi Poslovodni odbor.
X. CENIK KNJIŽNIČNIH STORITEV
člen
(cenik knjižničnih storitev)
Cenik storitev je objavljen na spletni strani knjižnice in v prostorih knjižnice.
Cenik knjižničnih storitev Knjižnice Mirka Ilešiča je v skladu s Cenikom knjižničnih storitev Univerze v Mariboru, ki ga sprejme Upravni odbor Univerze v Mariboru za tekoče študijsko leto.
XI. OSTALE STORITVE KNJIŽNICE
člen
(UDK)
Zaposleni v knjižnici dodeljujejo UDK vrstilce (univerzalna decimalna klasifikacija) za magistrska dela ter za doktorske disertacije.
Za dodelitev vrstilca UDK je potrebno kontaktirati Knjižnico Mirka Ilešiča osebno ali po e-pošti (prfmb.knjiz@um.si). Knjižnici je potrebno posredovati začetne strani zaključnega dela, iz katerih je razvidno: naslov zaključnega dela, ime in priimek mentorja, kratek povzetek vsebine (lahko samo v slov.), ključne besede in kazalo.
člen
(fotokopiranje)
V knjižnici se omogoča uporabnikom na osnovi plačila fotokopiranje in skeniranje iz publikacij ob upoštevanju določil Zakona o avtorski in sorodnih pravicah (Ur. list RS, št. 110/2013).
člen
(obvestilo o novostih)
Knjižnica obvešča uporabnike o novem knjižničnem gradivu ter o svojih dejavnostih z obvestili v knjižnici ali na spletni strani knjižnice.
XII. KONČNI DOLOČBI
člen
(kršitev pravilnika)
Uporabniku, ki kakorkoli krši določila tega pravilnika, lahko pooblaščena oseba knjižnice po svoji presoji zmanjša uporabniške pravice, v hujših primerih pa mu uporabniške pravice na pobudo pooblaščene osebe knjižnice odvzame za določen čas ali dokončno Knjižnični odbor s sklepom.
Zoper odločitev pooblaščene osebe knjižnice se lahko uporabnik pritoži na Knjižnični odbor, zoper sklep odbora pa na Senat Pravne fakultete.
člen
(veljavnost pravilnika)
Ta Pravilnik o splošnih pogojih poslovanja Knjižnice Mirka Ilešiča, Univerze v Mariboru, Pravne fakultete začne veljati naslednji dan po sprejetju na seji senata Univerze v Mariboru Pravne fakultete.
Z dnem uveljavitve tega pravilnik preneha veljati Knjižnični red knjižnice Pravne fakultete Univerze v Mariboru, ki ga je sprejel Senat Univerze v Mariboru, Pravne fakultete na 25. redni seji dne 21. 10. 2014 (dopolnitev s spremembami 18. korespondenčna seja, 11. 8. 2016 in 9. redne seje, 1. 3. 2017).
člen
(objava pravilnika)
Pravilnik je dostopen v prostorih knjižnice in na spletni strani Univerze v Mariboru, Pravne fakultete.
Datum: 26. 1. 2023
Dekanica
red. prof. dr. Vesna Rijavec