Nagovor prodekanice študentke Tee Unger

Dragi študentje in študentke!

Današnji dan je posvečen dnevu Pravne fakultete, ki je v letošnjem letu še prav posebno. Naša Pravna fakulteta to leto praznuje 60. let obstoja organiziranega študija prava v mestu Maribor. Leto, ki je skorajda za nami, je posebno tudi v luči zdajšnjih razmer, ki je študentsko življenje v tem trenutku popolnoma spremenilo.  Pravna fakulteta je po vrsto let, vsakodnevnih odprtih vrat študentom, bila primorana le-ta zapreti, nas študente pa poslati na dom in izvajati pedagoški proces na daljavo. Vendar kljub vsemu je v tem času še posebaj pomembno, da stopimo skupaj, smo strpni in solidarni.

Študentski svet Pravne fakultete se kljub vsem razmeram trudi izvajati dogodke in projekte, s katerimi vam omogočamo pridobivanje novih znanj in izkušenj. V preteklem tednu smo, v prilagojeni različici, izvedli projekt Življo, Bruc! in ponovno zagnali Debatni klub Pravne fakultete. V prihajajočih tednih pa načrtujemo dogodek Čajanka pravniških poklicev, kjer vam bo prikazano kako širok je poklic pravnika in katere karierne poti lahko uberete ob koncu študija prava. Za pridobivanje novih izkušenj boste študentje imeli moč, da v sredo, 2. 12. sodelujete pri Tekmovanju iz mediacije, kjer vas bo ocenjevala komisija in se boste lahko preiskusili v vlogi mediatorja ali strank ter pridobili praktične izkušnje.

Jubileju Pravne fakultete bomo namenili tudi časopis študentov Pravne fakultete, Iusto Iure, za katerega vas lepo vabimo, da se nam pridružite in izpopolnite svoje veščine pravnega raziskovanja in pisanja.

V težkih trenutkih je še posebaj pomembno, da smo pozitivni in iz danih razmer potegnemo kolikor se da najboljše. Naj zaključim z latinskim rekom »Per aspera ad astra« (Skozi trnje do zvezd), ki naj vam v teh časih da moč in upanje.

Prodekanica za študentska vprašanja Pravne fakultete Maribor
Tea Unger