Vpis v višje letnike študija, ponavljanje letnika in vpis v absolventsko leto študija

ROKI ZA VPIS V VIŠJI LETNIK, PONAVLJANJE LETNIKA, VPIS V ABSOLVENTSKI STAŽ V ŠTUD. LETU 2024/2025 NA VSEH STOPNJAH ŠTUDIJA na PRAVNI FAKULTETI UNIVERZE V MARIBORU

KDO

OD

DO

OPOMBE

ŠTUDENTI, KI IZPOLNJUJEJO POGOJE ZA NAPREDOVANJE IN ABSOLVENTI

16. 8. 2024

najkasneje do
25. 9. 2024

* V kolikor študent še čaka na rezultate izpitov, je vpis mogoč tudi po tem roku, vendar najkasneje do 27.9.2024.

ŠTUDENTI, KI SE VPISUJEJO NA PODLAGI POZITIVNE ODLOČBE KOMISIJE ZA ŠTUDENTSKE ZADEVE (izjemni vpis v višji letnik, ponavljanje letnika, podaljšanje statusa)

od izdaje odločbe

najkasneje do
25. 9. 2024

Rezultati bodo objavljeni v spletnem AIPS-u.

Elektronski vpis lahko opravite po objavi rezultatov.

POSTOPEK VPISA

Vpis poteka elektronsko, preko sistema AIPS, od 16. avgusta 2024 dalje (roki so navedeni v tabeli zgoraj).

Vpišete se lahko vsi, ki izpolnjujete pogoje za vpis.
Pogoji za napredovanje na Univerzitetnem študijskem programu 1. stopnje Pravo.
Pogoji za napredovanje na Magistrskem študijskem programu 2. stopnje Pravo.

Med postopkom e-vpisa boste izvedli naslednje postopke:

1. Izpolnili ankete.
  2. Prebrali navodilo za izvedbo e-vpisa na svojem spletnem AIPS-u.
  3. Izbrali vrsto vpisa (ponovni vpis, vpis v višji letnik, absolventski staž - v absolventski staž se lahko vpišete vsi, ki še niste ponavljali letnika ali spremenili študijskega programa oz. smeri).
  4. Izpolnili vpisni list (preverite podatke in jih po potrebi spremenite ali dopolnite - telefon, stalni naslov, KLASIUS, …).
    za pomoč pri izpolnjevanju - KLASIUS-SRV

Srednje splošno izobraževanje

splošna matura

Visokošolsko univerzitetno izobraževanj (prva bolonjska stopnja)

dipl. prav. (UN)

1. Potrdili vpis
  2. Natisnili vpisni list in ga podpisali ter vpisno dokumentacijo(*) poslali na naslov: Pravna fakulteta Univerze v Mariboru,  Referat za študentske zadeve,  Mladinska ulica 9, 2000 Maribor.

(*) Vpisna dokumentacija zajema:
- podpisan, datiran in izpolnjen elektronski vpisni list,
- študentsko izkaznico,
- kuverto velikosti A5 na katero napišite naslov za vročanje in prilepite znamko za priporočeno pismo.
V kolikor kuverte ne boste priložili, vas bo potrjena vpisna dokumentacija (potrdila o vpisu, študentska izkaznica z nalepko za novo študijsko leto, ...) čakala v referatu.

Brez poslane vpisne dokumentacije Vas ne moremo vpisati. Samo elektronski vpis ni dovolj!

Zaključek vpisa: petek, 27. 9. 2024

Navodila za plačilo prispevka ob vpisu:
Prispevek ob vpisu v višini 49,85 EUR poravnate v roku, ki je naveden na prejetem računu. Račun vam bo poslan na naslov stalnega bivališča oz. na naslov, ki ste ga navedli za prejemanje obvestil s strani fakultete. Vsem študentom bomo v roku 5 delovnih dni poslali potrdila o vpisu, potrdilo o opravljenih izpitih in študentsko izkaznico opremljeno z veljavno nalepko (v kolikor bo študent priložil kuverto velikosti A5 opremljeno z naslovom za vročanje in znamko za priporočeno pismo).

Izredni študij:

Prispevek ob vpisu znaša 49,85 EUR, šolnina za letnik pa znaša na 1. stopnji 2.580,00 EUR in na 2. stopnji 2.800,00 EUR.
Fakulteta omogoča plačevanje šolnine v enkratnem znesku ali v dveh oz. petih obrokih. Pri plačilu na obroke je obvezna »izjava poroka«, ki s podpisom izjave pristopa kot porok in jamči za poravnavo celotne šolnine v znesku, ki je določen s cenikom za štud. leto 2023/2024. Izjava poroka mora biti overjena pri notarju oz. na Upravni enoti.

Prispevek ob vpisu in šolnino boste poravnali po vpisu, po prejemu računa z računovodstva PF UM. Rok plačila je naveden na prejetem računu.

Za vpis je obvezno, poleg zgoraj navedene vpisne dokumentacije, poslati dva (2) podpisana izvoda Pogodbe o izobraževanju (en izvod ostane študentu). V kolikor se boste odločili za plačilo na obroke, je IZJAVA POROKA obvezna. Brez pravilno in ustrezno izpolnjene izjave poroka ter overjenega podpisa vas ne bomo vpisali. Potrdila o vpisu, potrdilo o opravljenih izpitih in študentsko izkaznico opremljeno z veljavno nalepko vam bomo poslali v roku 5 delovnih dni po pošti.

POMEMBNO OBVESTILO:
Prosimo, da pri komunikaciji s Pravno fakulteto Univerze v Mariboru uporabljate izključno univerzitetni elektronski naslov (oblika e-naslova je: ime.priimek@student.um.si), saj se samo tako zagotavlja avtentičnost pošiljatelja, varnost in zanesljivost pošiljanja elektronskih sporočil. Vsi zaposleni na Pravni fakulteti UM v skladu z varnostno politiko na elektronsko pošto študentov z drugih elektronskih naslovov nismo dolžni odgovarjati.

Uporaba zgoraj navedenega poštnega naslova je za študente obvezna, saj študenti nanj prejemate vsa sporočila z Univerze v Mariboru, vsa obvestila fakultete in sistema AIPS. Prav tako vam svetujemo, da svoj poštni naslov ažurno pregledujete, saj se v nasprotnem primeru lahko zgodi, da spregledate pomembno obvestilo, ki je povezano z vašim študijem.

Želimo Vam uspešen študij!

Referat za študentske zadeve PF UM