Obvestila

Novi natečaji EPSO (AST3: finance & človeški viri) + Tekmovanje v debati v francoščini

Datum objave: 23.12.2016 | Datum poteka: 28.02.2017

Obvestilo je poteklo!

Spoštovani!

Objavljamo dve novici na temo priložnosti EU:

* Obvestilo o natečajih za delo asistenta v EU institucijah na področju financ in človeških virov – rok 17.1.2017.

* Evropsko tekmovanje v debati v francoščini, za mlade govorce – rok 27.2.2017.

1. OBVESTILO O NATEČAJIH ZA DELOVNA MESTA V EU INSTITUCIJAH EPSO/AST139/16 ASISTENTI (AST 3) na področjih :

1. FINANCE:https://epso.europa.eu/apply/job-offers/competition/2238_sl

2. ČLOVEŠKI VIRI:https://epso.europa.eu/apply/job-offers/competition/2239_sl

Obvestilo je v vseh uradnih jezikih objavljeno v Uradnem listu Evropske unije, C 467 A z dne 15. decembra 2016.

Rok za prijavo: 17 januar 2017 ob 12.00 (opoldne po srednjeevropskem času, CET)

2. EVROPSKO TEKMOVANJE V DEBATI / Prix Européen d’Éloquence - Appel à candidats

Šola za mlade govorce 'Ecole des Jeunes Orateurs’, ki deluje v okviru univerze Science Po Strasbourg, in kjer se mladi učijo tehnik učinkovite argumentacije ter estetike izražanja, pripravlja že tretje evropskotekmovanje v debati 'Prix Européen d’Éloquence'. Na dogodku, ki bo 6. in 7. marca 2017 potekal v prostorih Sveta Evrope, se bodo udeleženci pomerili v umetnosti debatiranja v francoskem jeziku.

Zmagovalec tekmovanja bo poleg pokala ter prestižnega naziva, dobil tudi možnost opravljanja pripravništva v enem izmed oddelkov Sveta Evrope. Pripravništvo bo prilagojeno po meri zmagovalca, njegovega predhodnega znanja oziroma njegovega študijskega področja (evropske študije, politične vede, novinarstvo, komuniciranje, pravo, ...)

Zainteresirani naj se prijavijo na elektronskem naslovu: ecoledesjeunesorateurs@gmail.com. Rok za prijavo: 27. februar 2017.

Več o programu si preberite tukaj.

Delite sporočilo tudi med vse, ki bi jih dogodek utegnil zanimati!

L’École des Jeunes Orateurs                     Sciences Po Strasbourg                   Le Conseil de l’Europe