Novice

Univerza v Mariboru na Timesovi lestvici med 300 najboljšimi evropskimi univerzami

Datum objave: 4. July 2017 | Datum poteka: 31. December 2017

Univerza v Mariboru se je v pregledu najboljših univerz v Evropi v letu 2017 (Best universities in Europe 2017), ki jo je objavila revija Times Higher Education, uvrstila med 300 najboljših evropskih univerz in ohranila prvo mesto med slovenskimi univerzami. Timesova lestvica ocenjuje kakovost univerz na področjih poučevanja, raziskovanja, citatov, prenosa znanja v gospodarstvo (dohodki iz industrije) in mednarodne vpetosti. V razvrščanje je bilo leta 2016/2017 vključenih že več kot 1.000 najboljših raziskovalnih univerz. Univerza v Mariboru je v zadnjem obdobju na vseh mednarodnih lestvicah uvrščena med 4 odstotke najboljših univerz na svetu, že dve leti zapored pa je na Timesovi lestvici uvrščena kot najboljša slovenska univerza.

Več si preberite tukaj.