Študentka Ajda Kaučič na Univerzijadi na Kitajskem

Datum objave: 08.09.2023 | Datum poteka: 31.12.2030

Med 28. julijem in 8. avgustom 2023 je kitajsko mesto Chengdu gostilo 31. poletno Univerzijado. V okviru enega največjih večpanožnih športnih dogodkov na svetu je sodelovala tudi študentka Univerzitetnega študijskega programa 1. stopnje PRAVO Pravne fakultete na Univerzi v Mariboru Ajda Kaučič. Prvega dne atletskega tekmovanja je Ajda uspešno prestala kvalifikacije za tek na 400 metrov, pri čemer je dosegla čas 55,15 sekund. S tem rezultatom si je zagotovila odlično 9. mesto in se brez težav prebila v polfinale. V njenem polfinalnem nastopu na 400 metrov je dosegla čas 54,45, kar je zelo blizu njenega osebnega rekorda (54,38). S tem dosežkom si je priborila skupno 11. mesto med študenti na svetu.

Ajda Kaučič: »Zelo sem zadovoljna s svojim polfinalnim tekom in tudi s svojo celotno sezono. Odtekla sem 400 metrov tako kot znam, kar se je tudi pokazalo na rezultatu, ki je samo za sedem stotink slabši od osebnega rekorda. Izkušnja je bila nepozabna in sem res vesela, da sem lahko bila del te avanture. Kitajska je nekaj posebnega. Vredno si jo je obiskati, ter doživeti njeno edinstveno kulturo.«