Novice

Prof. dr. Jurij Toplak predaval na najboljši in najstarejši visokošolski ustanovi v ZDA, Univerzi HARVARD v kraju Cambridge, Massachusetts

Datum objave: 5. April 2017 | Datum poteka: 31. December 2017

Izr. prof. dr. Jurij Toplak je dne 4. aprila 2017 uspešno predstavil svojo raziskavo na Harvard JFK School of Government. V Bostonu poteka te dni kongres Združenja ameriških geografov, na Univerzi Harvard pa so izbrani avtorji predstavili svoje raziskave s področja politične in pravne geografije.

Na podlagi rezultatov referendumov zadnjih 16 let je profesor analiziral podporo pravicam gejev, s poudarkom na razliki v podpori med urbanimi in podeželskimi območji. Raziskavo in predstavitev sta omogočili Pravna fakulteta Univerze v Mariboru (nastanitev) in Alma Mater Europaea (letalska karta), za kar je obema inštitucijama izjemno hvaležen.

Iskrene čestitke tudi iz naše strani.