Na Pravni fakulteti je potekala delavnica TEMELJNIH POSTOPKOV OŽIVLJANJA

Datum objave: 07.06.2017 | Datum poteka: 03.09.2017

Novica je potekla!

Dne 6. junija 2017 je v prostorih Pravne fakultete potekala delavnica "Izobraževanje s področja temeljnih postopkov oživljanja" z izvrstnim predavateljem mag. Antonom Koželjem iz UM FZV.

Ko gre za življenje je vsaka minuta pomembna, v 3 - 5 minutah pričnejo odmirati možganske celice - ne razmišljaj, ampak takoj pomagaj!
Ne rabiš biti krepak, da si lahko junak.

Nekaj kratkih in za življenje pomembnih napotkov:

• na internetu lahko poiščeš AED bazo defibrilatorjev (naprava za srčno oživljanje) za Slovenijo in preveriš ali je kaka naprava, ki reši življenje v  bližini tvojega doma/službe/igrišča,...

• Kako preveriš dihanje:
  1.  OPAZUJ
  2. POSLUŠAJ
  3. OBČUTI
    - > celotno preverjanje dihanja poteka 10 sekund (ne pozabi, vsaka minuta je pomembna: ZA ŽIVLJENJE GRE)
    Če nisi prepričan ali oseba diha - prični z oživljanjem.

• STISKANJE SRCE (včasih: masaša srca), razmerje 30:2
  1. najprej 30 stiskov - 2 stiska na sekundo; 5 do 6 cm globoko
  2. 2 vpiha (usta poškodovanca objamemo s svojimi usti in močno vpihnemo) - ne pozabi: nos poškodovanca obvezno zapreti

Koliko časa?