Oglasna deska

Transnacionalne pravne institucije in terminologija - Delavnica "Uporaba prava EU v praksi"

Datum objave: 28.04.2018 | Datum poteka: 23.05.2018

Novica je potekla!

Objavljamo možnost prijave študentov pri predmetu Transnacionalne pravne institucije in terminologija na delavnico "Uporaba prava EU v praksi", ki bo potekala na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru dne 22. maja 2018. Delavnico bosta vodili gostujoča predavateljica doc. dr. Snježana Vasiljević in asist. Petra Weingerl. Osrednje predavanje bo izvedla prof. dr. Verica Trstenjak, bivša generalna pravobranilka na Sodišču EU in bivša sodnica na Splošnem sodišču EU.

Prof. dr. Trstenjak bo študentom tudi pomagala pri pripravi memorandumov, tako da bodo dobili neprecenljivo pomoč in nasvete iz prve roke. Vključeni bodo tudi drugi strokovnjaki, končni program bo objavljen naknadno. Delavnica bo potekala v treh delih. V uvodnem delu se bodo izvedla aktualna predavanja na temo uporabe prava EU. V drugem delu se bodo študenti razdelili v skupine, v katerih bodo reševali hipotetične primere in v ta namen pripravili memorandume za različne stranke v postopku pred Sodiščem EU. Delavnica se bo zaključila s simulacijo postopka predhodnega odločanja pred Sodiščem EU.

Za udeležbo na delavnici dobite 3 točke.

POMEMBNO: Potrebna je predhodna prijavaRok za prijavo je 4. maj 2018!

Prijavite se po elektronski pošti asist. Petri Weingerl (petra.weingerl@um.si)