Vabilo na mednarodno konferenco »Obravnavanje genocida v BiH«

Datum objave: 29.03.2018 | Datum poteka: 20.04.2018

Obvestilo je poteklo!

Mednarodna konferenca »Obravnavanje genocida v BiH«, 18. in 19. april 2018, Sarajevo, BiH

Združenje žrtev in prič genocida ter Gibanje »Matere enklav Srebrenice in Žepe« 18. in 19. aprila organizirajo mednarodno konferenco »Obravnavanje genocida v BiH«, katere namen je spoznavanje mladih iz prostora bivše Jugoslavije s preteklostjo in strokovno izpopolnjevanje mladih pravnikov.

Predviden dnevni red konference:

• 18. april, dopoldne: predavanje pravnikov, ki so bili vključeni v primer »Radislav Krstić«. Predaval bo tudi Theodor Meron, predsednik Pritožbenega sveta v primeru Krstić; predavanje se bo nanašalo na razsodbo, ki jo je izdal Pritožbeni svet v primeru Krstić.
  • 18. april, popoldne: simulacija sojenja, v kateri bodo sodelovali študenti razdeljeni v ekipe zagovorništva in tožilstva; sodelovali bodo študenti iz BiH, Hrvaške, Srbije in Slovenije. Simulaciji bo predsedoval Predsednik Theodor Meron.
  • 19. april, dopoldne: dokončanje simulacije sojenja in izdaja razsodbe.
  • 19. april po končani simulaciji - za študente prava bo organiziran obisk Srebrenice.

Sodelovanje študentov slovenskih pravnih fakultet pomaga organizirati Veleposlaništvo RS v Sarajevu.

Prosimo, da vaš interes za sodelovanje javite najkasneje do 3. 4. 2018 na naslov: jasmina.klojcnik@um.si, nakar vam bomo posredovali dodatne informacije.