Strokovna praksa v podjetjih za študente 2. stopnje prava

Datum objave: 22.07.2019 | Datum poteka: 04.08.2019

Obvestilo je poteklo!

Strokovna praksa za študente magistrskega programa PRAVO.
Prijavi se do 31.7.2019!!!

Spoštovane študentke in študenti magistrskega študija,

na Univerzi v Mariboru je bila v študijskem letu 2018/2019 v okviru študijskih programov 2. stopnje pilotno vpeljana strokovna praksa kot kreditno ovrednotena obštudijska dejavnost, ki jo študentke in študenti lahko uveljavijo kot dodatno opravljeno obveznost, ki sicer ni del akreditiranega študijskega programa, vendar se vpiše v prilogo k diplomi. Prijavijo se lahko študentke in študenti študijskega programa 2. stopnje, ki so redno vpisani v študijski program in so redno napredovali v višji letnik (če so že v višjem letniku oz. so absolventi)

Tudi Pravna fakulteta se je vključila v projekt zagotavljanja študentske prakse za študentke in študente magistrskega študijskega programa Pravo.

Na voljo je nekaj prostih mest za opravljanje prakse v avgustu in septembru 2019, in sicer po ena praksa v pravnih službah podjetij Telekom d.d.v Ljubljani, Elektro Maribor d.d. in Panvita d.d., Murska Sobota.

V primeru dodatnih ponujenih praks bomo te objavili naknadno.

Praksa traja en mesec (22 delovnih dni), na podlagi potrdila o opravljeni praksi, pa se študentki/študentu praksa vpiše v prilogo k diplomi in ovrednoti s 6 ECTS.

Prijave vložite na obrazcu, dostopnem na spletni strani: https://www.um.si/studij/podiplomski-studij/Strani/strokovna-praksa.aspx.

Izpolnjen in podpisan prijavni obrazec skupaj z motivacijskim pismom pošljite po mailu koordinatorici prakse, prof. dr. Darji Senčur Peček (darja.sencur-pecek@um.si) najkasneje do vključno 31. 7. 2019.

V primeru večjega števila prijav bo opravljen izbor na podlagi študijske uspešnosti in aktivnosti kandidatk in kandidatov, njihove s fakulteto povezane obštudijske aktivnosti in motivacijskega pisma. O izboru bodo kandidatke in kandidati obveščeni prvi teden v avgustu.