PRAVNA KLINIKA

Datum objave: 15.11.2021 | Datum poteka: 30.09.2022

Obvestilo je poteklo!

Študentski svet Pravne fakultete Univerze v Mariboru v sodelovanju z doktorsko študentko PF UM in odvetniško pripravnico Petro Zupančič za študente PF UM pripravlja projekt »Pravna klinika«. Namen projekta je povezati teorijo s prakso, s ciljem, da zainteresirane študente na vseh posameznih delavnicah, ki bodo izvedena pod okriljem tega projekta, naučimo pravilnega in predvsem celovitega pristopa k reševanju določenega pravnega problema. Z izvedbo tega projekta zasledujemo cilj, da študente prava že tekom študija seznanimo in naučimo določenih osnov, ki so potrebne za uspešno in zahtevnejše pisanje pravnih vlog v praksi.

Vsaka delavnica bo potekala tako, da bodo odvetniki iz prakse vsaj teden dni pred izvedbo delavnice posredovali opis dejanskega stanja pravnega problema, ki ga bodo s študenti podrobneje obravnavali na delavnici. Študenti bodo prejeli tudi morebitne listinske dokaze z namenom lažjega reševanja problema.

Glavni namen projekta:

• delo z izkušenimi pravnimi strokovnjaki na resničnih primerih,
  • učenje pisanja vlog v različnih sodnih postopkih,
  • povezovanje teorije s prakso,
  • študij pravne teorije skozi praktične primere,
  • izvedba krajših delavnic z različnimi atraktivnimi tematikami.

Prvo delavnico bo izvedla Petra Zupančič, doktorska študentka prava na PFUM, ki je zaposlena kot odvetniška pripravnica v odvetniški pisarni dr. Urške Kežmah.

Prva delavnica bo potekala v ponedeljek, 22. 11. 2021, ob 18. uri, v prostorih Pravne fakultete Maribor.

Na delavnico se je potrebno predhodno prijaviti na: https://forms.office.com/r/2d76x2p0mz .

Prijave bodo odprte do petka, 19. 11. do 20. ure, čez vikend pa boste nato prejeli opis dejanskega stanja primera, ki ga boste na delavnici obravnavali.

Študentje bodo ob koncu izvedbe Pravne klinike prejeli potrdilo o sodelovanju.

Vljudno vabljeni k sodelovanju.