Bodoči študenti PRAVA so nas že obiskali - INFORMATIVNI DNEVI 2018

Datum objave: 09.02.2018 | Datum poteka: 30.03.2018

Novica je potekla!

Led je prebit. Dijaki so se ob vstopu na fakulteto srečali s študenti univerzitetnega in magistrskega študijskega programa "Pravo", kjer so dobili informacije iz prve roke. Neformalnemu srečanju je sledil uvodni pozdrav ge. Maje Habjanič, tajnika fakultete, sledil je nagovor ge. dekanice, red. prof. dr. Vesne Rijavec, predstavitev poklica sodnika, višje sodnice in predsednice Okrožnega sodišča v Mariboru, gospe Alenke Zadravec, predstavitev poklica odvetnika, nekoč študenta in diplomanta naše fakultete, gospoda Nenada Zečevića, pravnika v javni upravi, direktorja Finančnega urada Maribor, mag. Marjana Špilarja ter nenazadnje še izvrstno »predavanje na pokušino«, asistentke Petre Weingerl, diplomantke dveh fakultet UM in v kratkem doktorice pravnih znanosti Univerze v Oxfordu.

Po zaključenih predstavitvah poklicev in "prava na pokušino", so vse prisotne očarali študenti naše fakultete, pod mentorstvom asist. Denisa Magyara, s simulacijo Študentske pravde. Poželi so val navdušenja in pohval.