Na X. konferenci zdravnikov iz sveta in Slovenije tudi dve profesorici naše fakultete - prof. dr. Samec Berghaus Nataša in prof. dr. Trstenjak Verica

Datum objave: 06.06.2018 | Datum poteka: 31.12.2018

Novica je potekla!

Na X. jubilejni konferenci slovenskih zdravnikov iz sveta in Slovenije, ki je potekala 24. in 25. maja na predstavništvu Krke d.d. v Ljubljani, v sklopu Etika v medicini, tudi prof. dr. Verica Trstenjak in prof. dr. Nataša Samec Berghaus s Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Prof. dr. Nataša Samec Berghaus je predavala na temo "Nekonvencionalna medicina - etični in pravni vidiki" ter opozorila na protiustavno omejevanje terapevtske svobode zdravnikom v Sloveniji. Po njenem mnenju gre za velik nesmisel v naši zakonodaji, za katerega upa, da ga uspejo kmalu odpraviti, se bo pa za njegovo odpravo še naprej zavzemala.