Kolektiv Pravne fakultete je bogatejši za novo doktorico pravnih znanosti z doktoratom pridobljenim na Univerzi v Oxfordu

Datum objave: 19.04.2018 | Datum poteka: 31.12.2019

Novica je potekla!

16. aprila 2018 je na Pravni fakulteti Univerze v Oxfordu doktorirala asistentka Pravne fakultete UM, gospa Petra Weingerl. Naslov njene doktorske disertacije je bil "Effective Judicial Protection and Damages in EU Law: The Case for the Deterrent Effect". Mentor pri disertaciji je bil profesor Stephen Weatherill, do prevzema funkcije direktorja Max Planck Inštituta v Frankfurtu pa je bil njen komentor profesor Stefan Vogenauer. Doktorsko disertacijo je uspešno zagovarjala pred dvema ocenjevalkama, profesorico Doroto Leczykiewicz z Univerze v Oxfordu ter profesorico Albertino Albors-Llorens z Univerze v Cambridgu. Dr. Weingerlova je z odlikami diplomirala na Pravni fakulteti ter na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru, magistrirala pa na Univerzi v Oxfordu.

Dr. Weingerlovi za pomemben dosežek iskreno čestitamo in ji želimo še veliko akademskih uspehov!