Gostujoče predavanje dr. Jureta Vidmarja z Univerze Maastricht

Datum objave: 04.12.2018 | Datum poteka: 31.12.2019

Novica je potekla!

V torek, 4. 12. 2018, je na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru predaval dr. Jure Vidmar. Predavanje je izvedel v okviru predmeta Mednarodno javno pravo v tretjem letniku B1. Predaval je o mednarodni odgovornosti držav. Dr. Vidmar je redni profesor mednarodnega javnega prava na Univerzi Maastricht na Nizozemskem in sodnik ad hoc Evropskega sodišča za človekove pravice. Pred tem je bil predavatelj na Pravni fakulteti Univerze Oxford v Veliki Britaniji, kjer je bil med drugim član kolidža St John’s, postdoktorski član kolidža Queens in raziskovalec Inštituta za evropsko in primerjalno pravo.

Dr. Jure Vidmar občasno predava na južnoafriški univerzi Pretoria, kjer je pridruženi član Centra za človekove pravice. Poučeval je mednarodno javno pravo, mednarodno reševanje sporov, humanitarno pravo, človekove pravice, pravo EU ter občasno tudi pravno filozofijo, ustavno in kazensko pravo. Raziskovalno se ukvarja predvsem z mednarodnim pravom, pravno teorijo in evropskim pravom. Je avtor številnih strokovnih člankov ter knjig Democratic Statehood in International Law (Hart, Oxford, 2013) in Hierarchy in International Law (OUP, Oxford, 2012, skupaj z E. De Wet). Profesor Vidmar je glavni urednik Hague Yearbook of International Law in član uredniškega odbora Netherlands International Law Review.