Novice-mediji

Prof. dr. Janja Hojnik v Večeru o nespoštovanju arbitražne odločbe o meji, 12. januarja 2019

Datum objave: 14.01.2019 | Datum poteka: 31.12.2020

Novica je potekla!

Red. prof. dr. Janja Hojnik je v Večeru komentirala slovensko tožbo proti Hrvaški glede nespoštovanja arbitražne odločbe o meji pred Sodiščem EU.

"Hrvaški odgovor na slovensko tožbo v postopku ničesar ne spreminja. Hrvati so razumljivo iskali argumente v svojo korist, kar pa ne pomeni, da bo Sodišče EU sledilo njihovim argumentom," dosedanji in prihodnji potek postopka pred Sodiščem EU komentira dr. Janja Hojnik, strokovnjakinja za pravo EU s Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Hojnikova meni, da je Slovenija tožbo dobro utemeljila: "Vemo tudi, da se je s slovenskim stališčem strinjala pravna služba Evropske komisije, tako da menim, da bo treba sedaj predvsem počakati na nadaljnje informacije iz Luksemburga."

Največja hrvaška skrb je, da bi Sodišče EU v zadevi odločilo v prvi polovici leta 2020, ko Hrvaška predseduje Svetu EU

Celoten tekst na https://www.vecer.com/neodzivanje-na-vse-kar-pride-s-hrvaskega-6643321.