Novice-mediji

Doc. dr. Petra Weingerl v Večeru: "Napaka je, če si prepričan le o svojem prav", 3. decembra 2018

Datum objave: 04.12.2018 | Datum poteka: 31.12.2020

Novica je potekla!

Docentka s Pravne fakultete Univerze v Mariboru, raziskovalka in predavateljica, o pravu, sodstvu, akademskem svetu, študiju doma in v tujini.

OD 1 DO 5

Kakšen je dober pravnik?
"Preudaren, z občutkom za pravičnost, etiko in moralo."

Kaj je ključno, kar morajo usvojiti študentje prava?
"Da razumejo poslanstvo prava kot dobrega in pravičnega in ga znajo uporabljati v dobre namene. Poskušam jih usmerjati, naj se ne učijo stvari na pamet, ampak naj razumejo namen neke ureditve, zakonodaje, načel kot celoto, ki se prepleta z drugimi pravnimi področji."

Zakaj je pravo postalo tako zveličavno in pravnika potrebujemo na vsakem koraku?
"Res je, za mnoge stvari potrebujemo advokata. Pravni jezik je pogosto zapleten in nejasen, tako da niti normalno funkcionalna oseba ne zna napisati povprečnega dopisa, ker ne razume, kaj od nje hočejo. Pravo pa mora biti jasno in dostopno."

Kaj menite o stališču, da narod dobi takšnega voditelja, kot si ga zasluži?
"To načeloma drži. Narod si v veliki meri piše sodbo sam, s tem, koga voli na volitvah. Zato je nujno, da se ljudje na volitve odpravijo dobro informirani."

Kako dojemate facebook, twitter, instagram in druga družabna spletna omrežja?
"Za politična obračunavanja niso primerni. So pa enkraten medij za prenašanje določenih informacij, mnenj in hitro, instantno diskutiranje v globalnem prostoru."

Celotno vsebino si lahko preberete >>tukaj<<.