Obvestila

Financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini (256. JR) - rok za prijavo: 30.9.2018

Datum objave: 20.06.2018 | Datum poteka: 01.10.2018

Obvestilo je poteklo!

Na javnem razpisu lahko sredstva pridobijo študentje 1., 2. ali 3. stopnje, ki odhajajo na 3 do največ 10 tedenski študijski obisk v tujino, in katerim matična izobraževalna ustanova to mobilnost vrednoti kot del izobraževalnega programa v Sloveniji. Sredstva je možno uveljavljati za študijske obiske, ki potekajo v obdobju od 1. 1. 2018 dalje, do vključno 31. 12. 2018.

Polni naziv razpisa: Javni razpis za sofinanciranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini (256. JR).

Objava razpisa: 31. 5. 2018 na spletni strani sklada in spletni strani eUprave Republike Slovenije.

Rok prijave: do porabe sredstev oz. najdlje do vključno 30. 9. 2018.

Vrednost razpisa: 80.000,00 EUR.

Predmet razpisa: Predmet javnega razpisa je štipendiranje oz. sofinanciranje študijskih oz. znanstvenih obiskov dodiplomskih, magistrskih ali doktorskih študentov, vpisanih na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji pri slovenskih profesorjih, ki delujejo na akreditiranih ustanovah ali raziskovalnih inštitutih v tujini.

Sredstva so namenjena štipendiranju najmanj 3 do največ 10 dopolnjenih tednov študijskega oz. znanstvenega obiska študentov v tujini v obdobju od 1. 1. 2018 do vključno 31. 12. 2018.

Sredstva se dodelijo za pokritje neposrednih stroškov študijskega oz. znanstvenega obiska, in sicer:

• za stroške nastanitve, prehrane in druge neposredne stroške v času obiska in
  • za potne stroške od prebivališča v Republiki Sloveniji do kraja, v katerem poteka obisk.

Način oddaje prijav: Prijave naj bodo predložene Javnemu štipendijskemu, razvojnemu, invalidskemu in preživninskemu skladu Republike Slovenije v zaprti kuverti s pripisom »vloga za 256. javni razpis«.