Delavnica "Uporaba prava EU v praksi"

Datum objave: 21.05.2018 | Datum poteka: 25.05.2018

Obvestilo je poteklo!

V torek, 22. maja 2018, bo na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru potekala delavnica “Uporaba prava EU v praksi”. Delavnico bosta vodili gostujoča predavateljica doc. dr. Snježana Vasiljević in asist. dr. Petra Weingerl. Osrednje predavanje bo izvedla prof. dr. Verica Trstenjak, bivša generalna pravobranilka na Sodišču EU in bivša sodnica na Splošnem sodišču EU.

Namen delavnice je študentom približati uporabo prava EU pri reševanju konkretnih pravnih vprašanj in primerov, s katerimi se bodo srečevali na svoji poklicni poti. Študenti se bodo seznanili s postopkom predhodnega odločanja pred Sodiščem EU skozi reševanje hipotetičnega primera, ki se nanaša na aktualno tematiko s področja prava EU – varstvo osebnih podatkov na spletu. Delavnica se bo zaključila s simulacijo postopka predhodnega odločanja pred Sodiščem EU. Najboljši študenti bodo nagrajeni.

Program delavnice:

8.45     Uvodno predavanje (asist. dr. Petra Weingerl)

9.15     Temeljne pravice in temeljne svoboščine (doc. dr. Snježana Vasiljević)

10.15   Sodno varstvo v EU (prof. dr. Verica Trstenjak)

11.15   Daljši odmor (prigrizki, kava)

11.45   Reševanje hipotetičnega primera

13.45   Simulacija postopka pred Sodiščem EU