Uresničevanje pravice do odvetnika in pravne pomoči

Datum objave: 21.02.2018 | Datum poteka: 10.03.2018

Novica je potekla!

Na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru je 20. 2. 2018 potekal posvet z naslovom »Uresničevanje pravice do odvetnika in pravne pomoči«. Posvet je bil izveden v okviru projekta »Krepitev procesnih pravic v kazenskih postopkih: učinkovito uresničevanje pravice do odvetnika / pravne pomoči na podlagi Stockholmskega programa«, ki ga izvaja Mirovni inštitut.

Na posvetu so bile predstavljene ugotovitve slovenske nacionalne študije o pravici do odvetnika in pravici do pravne pomoči v kazenskih postopkih ter mednarodni standardi na tem področju, k razpravi pa so kot govorci prispevali tudi predstavniki kazenskopravne katedre Pravne fakultete Univerze v Mariboru. Kot predstavnika odvetništva ter sodstva sta svoja stališča predstavila prof. dr. Zlatan Dežman ter dr. Miha Šošić, svoje videnje o problematiki brezplačne pravne pomoči v kazenskem postopku pa je predstavil tudi dr. Miha Šepec."