Pod uredništvom prof. dr. Suzane Kraljić je izšel Zbornik pete tradicionalne pravne konference treh pravnih fakultet

Datum objave: 09.03.2017 | Datum poteka: 31.12.2018

Novica je potekla!

Izšel je zbornik, v katerem so zbrani prispevki pete konference, ki jo vsako leto izmenično organizira ena izmed treh sodelujočih pravnih fakultet, in sicer Univerze v Maribor, Univerze v Ljubljani in Özyegin Univerze iz Istanbula. Krovna tema pete konference in s tem tudi v zbornik vključenih prispevkov je bila »Corruption – A Deviation or an Inherent Part of Human Society? Some Legal Considerations”. Avtorji so predstavili različne vidike težav, povezanih s korupcijo, oziroma izbrane nacionalne pravne ureditve (npr. v Nemčiji, Turčiji) ter posamezna področja, kjer je korupcija še posebej izpostavljena, saj se z njo lahko uresničujejo sicer prepovedani (npr. trgovanje z orožjem) in (težji) dosegljivi cilji (npr. posvojitev otrok). Prikazani so tudi različni vidiki boja zoper korupcijo (npr. pri pogajanjuh za vstop Turčije v EU) in vloga Transparency International.

Prenos zbornika je mogoč >>tukaj<<.