Odlično 4. mesto našega študenta na tekmovanju RUBIKON

Datum objave: 12.05.2017 | Datum poteka: 31.12.2017

Novica je potekla!

Študent prvega letnika Timotej Pušnik se je 11. maja 2017 udeležil finala tekmovanja Rubikon na Pravni fakulteti v Ljubljani in zasedel odlično četrto mesto. Gre za vsakoletno tekmovanje na katerem tekmujejo študenti vseh treh pravnih fakultet.

Prva tri mesta so letos zasedli študenti višjih letnikov in študenti druge stopnje študija prava, zato je Timotejev uspeh toliko večji. Bil je edini predstavnik Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Gre za tekmovanje v predstavljanju sodb ESČP. Predsednik organizacijskega odbora je bivši ustavni sodnik prof. dr. Ciril Ribičič. V predtekmovanju, ki smo ga izvedli decembra 2016 na naši fakulteti pod vodstvom prof. dr. Jurija Toplaka, je sodelovalo več kot 100 naših študentov.

Timoteju iskrene čestitke!