Izšel je zbornik 26. posveta Medicina, pravo in družba: Varnost pacienta in zdravstvenih delavcev

Datum objave: 22.03.2017 | Datum poteka: 31.05.2017

Novica je potekla!

Zbornik je izšel pri Univerzitetni založbi Univerze v Mariboru pod uredništvom izr. prof. dr. Suzane Kraljić, dr. Jelke Reberšek Gorišek in red. prof. dr. Vesne Rijavec.

Za več informacij kliknite tukaj.

Varnost predstavlja danes ključni dejavnik pri zagotavljanju kakovostne zdravstvene oskrbe. Bolnišnice in druge zdravstvene ustanove so zaradi tega postavile zagotavljanje varnosti pacienta, a tudi zdravstvenih delavcev, kot glavni oziroma prioritetni cilj njihovega delovanja. Pojem varnosti je večplasten, interdisciplinaren (npr. povezuje pravo in medicino) in ima lahko za pacienta, zdravstvene delavce in ne nazadnje za celoten zdravstveni sistem kakor tudi družbo kratkoročne in tudi dolgoročne posledice.