Dijaki so se lahko prepričali, da smo ta PRAVA izbira

Datum objave: 12.02.2018 | Datum poteka: 30.04.2018

Novica je potekla!

S ponosom lahko povemo, da smo tudi letošnje INFORMATIVNE DNEVE 2018 uspešno zaključili. Za dijake smo pripravili pester program! Zahvaljujemo se vsem prijateljem Pravne fakultete Maribor, ki so nam ga pomagali izpeljati. Hvala sodelujočim študentom vseh letnikov pod vodstvom prodekanice študentke Katje Kebrič za sprejem dijakov in napotke iz prve roke ter voden ogled fakultete. Zahvaljujemo se tudi predsednici Okrožnega sodišča v Mariboru, višji sodnici gospe Alenki Zadravec, odvetnikoma Nenadu Zečeviću in Filipu Primcu, pravniku v javni upravi direktorju Finančnega urada Maribor mag. Marjanu Špilarju, pravniku v gospodarstvu docentu na Pravni fakulteti Maribor in svetovalcu KPMG dr. Gregorju Drnovšku, visokošolski učiteljici na naši fakulteti red. prof. dr. Darji Senčur Peček in asistentki Petri Weingerl, bodoči doktorici pravnih znanosti Univerze v Oxfordu za izvrstni izvedbi "predavanja na pokušino", mag. Nataliji Orešek in Željki Bogdanović, ki sta dijake popeljali po Knjižnici Mirka Ilešiča PF UM. Hvala dekanici red. prof. dr. Vesni Rijavec za topel in dobronameren uvodni nagovor bodočim študentom prava, tajniku fakultete Maji Habjanič, ki je celoten dogodek moderirala ter referentki Vesni Potisk, ki je bila dijakom na voljo za vprašanja v zvezi z Univerzitetnim študijskim programom Pravo na I. stopnji. Nenazadnje bi se radi zahvalili tudi študentom tekmovalcem slovenskega in mednarodnega tekmovanja, ki so dijakom omogočili ogled simulacije vseslovenskega tekmovanja Študentska pravda pod mentorstvom asistenta Denisa Magyara in simulacijo mednarodnega tekmovanja VIS Moot pod mentorstvom bivšega odvetnika iz ZDA, gostujočega strokovnjaka gospoda Hellerja.

Dragi dijaki, vidimo se 1. oktobra 2018, ko boste pričeli kovati svojo poklicno pot na naši fakulteti - PRAVNI FAKULTETI UNIVERZE V MARIBORU.