Novice-mediji

Prof. dr. Janja Hojnik v Odmevih o prezrtem pravnem mnenju pravne službe Evropske komisije, 17. septembra 2018

Datum objave: 18.09.2018 | Datum poteka: 31.12.2019

Novica je potekla!

Dr. Janja Hojnik je diplomirana pravnica in ekonomistka, doktorica pravnih znanosti z opravljenim pravniškim državnim izpitom, redna profesorica prava na Pravni fakulteti Univerze v Mariboru in Jean Monnet Chair profesorica prava EU. Prorektorica Univerze v Mariboru za kakovost, kadre in pravne zadeve (2018-2022) je gostovala v oddaji Odmevi dne 17.09.2018 o pravnem mnenju pravne službe EK, ki je bilo prezrto kot je razkril nemški časnik Der Spiegel. Iz mnenja je mogoče razbrati, da večina slovenskih trditev, da Hrvaška krši pravo EU, drži.

Prof. Hojnik: "Upajmo, da bo pravna diskusija v Luxemburgu bolj pravna kot politična."

Celotno vsebino si poglejte >>tukaj<<.