Novice-mediji

Dr. Petra Weingerl v ExtraVisorju o Izgubljenih tožbah Slovenije, 21. junija 2018

Datum objave: 22.06.2018 | Datum poteka: 31.12.2018

Novica je potekla!

Tokratna tema, ki jo je pripravila preiskovalna skupina TVS, so izgubljene tožbe Slovenije na mednarodnih sodiščih. Od osamosvojitve do danes smo iz državnega proračuna plačali 357 milijonov evrov kazni, odškodnin, odvetniških storitev in drugih stroškov.

Med bolj znanimi primeri so odškodnine za dolgotrajna sojenja, za izbrisane, plačilo hrvaških in bosanskih deviznih vlog; manj znano je, da smo plačali 51 milijonov evrov po izgubljeni arbitraži s Hrvaško zaradi nedobave električne energije. Kje so torej vzroki za toliko izgubljenih tožb Slovenije? In kdo je odgovoren – politika, sodstvo, slaba obramba? S temi vprašanji se ukvarja oddaja, tako v prispevkih kot v pogovoru v studiu. Dne 21.6.2018 v studiu TV SLO 1 z Eriko Žnidaršič in gosti: Jurij Groznik (DODV), Tina Brecelj (Ministrstvo za pravosodje), dr. Ernest Petrič, Boštjan Verstovšek in dr. Petra Weingerl s Pravne fakultete Univerze v Mariboru.

Vabljeni k ogledu oddaje.